• $7,2842
  • €8,7901
  • 404.508
  • 1527.45
11 Ocak 2012 Çarşamba

İyiler ve kötüler

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

G.Saray dün 2. Lig'de puan cetvelinin ortalarında koşan Adana Demirspor'u yenerken çok gol attı doğru... Ama kalesinde bir gol gördüyse bu da rakip Demirspor'un futbolcularının inanılmayacak derecede kaçırdığı pozisyonların eseridir.
G.Saray'da kaleci Ufuk iyi oynadı... Erçağ, Raşit ve Lütfi'nin pozisyonları değerlendirememesinde en önemli faktör oldu.
16. dakikada Raşit, yüzde yüz gollük bir pozisyonda Adana Demirspor'u öne geçireceğine topu kaleci Ufuk'un üzerine vurdu.
Fatih dün 'Acaba ileriki maçlarda takımda oynatabileceğim oyuncular var mı?' diyerek değişik bir kadro ile oynadı. Servet'in 74. dakikada yaptığı büyük hata Adana Demirsporlu futbolcuyu kaçırması G.Saray'ın ve kaleci Ufuk'un golü yemesine neden oldu.
Ayhan, G.Saray'ın ilk golünü atan isimdi. Gol atmak her zaman önemli ve zordur ancak Ayhan oynadığı sürede formundan ve gücünden çok şey kaybettiğini gösterdi. Dikkat Ayhan....
SERCAN GOL ADAMI
Riera'yı dikkatle izledim. Çok iyi bir sol ayağı var ama dün sahada hiç gözükmedi. Hatta bir ara Riera nerede diye sahada onu aradım. Boyu, posu yerinde olduğu için geç de olsa onu gördüm. Riera G.Saray'ın tam takımında oynayamaz. Sercan Yıldırım gol adamı. Çok koşan, didinen bir futbolcu değil ama pozisyona girdiğinde golü atan da o. Dün rakip kaleye iki gol bıraktı ki bulunduğu pozisyonlar çok kolay değildi.
G.Saray'da Ufuk rakibi çok gol şansı yakalamasına rağmen çok iyi oynadı. Aferin Ufuk... Adana Demirspor'un kalecisi Şener de iyi ancak yediği goller hep karamboldendi. Yapacağı hiçbir şey yoktu. Tunay, Hakan, Soner ve Burak Adana defansında çok iyiydiler. Adana temsilcisi dün farklı yenilmeyi hak etmedi. G.Saray karşısında onlar kadar pas yaptı onlar kadar kontratağa kalktı ve onlardan daha çok gol pozisyonlarına girdi ama çok şanssızdılar.

<p>Bursa'da kısıtlamada denetim yapan bekçilerin 'dur' ihtarına uymayan sürücünün, savunması şaşkınl

Bekçilerin 'dur' ihtarına uymayıp kaçtı, savunması şaşkınlık yarattı

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu