• $9,5033
  • €11,0494
  • 548.66
  • 1519.25
12 Aralık 2010 Pazar

İyi ki rahmetli görmedi!..

G.Saray Hagi'yle de iyi gitmiyor. Sarı-Kırmızılı takım dün akşam, kurucusunun ismini verdiği statta son maçını oynadı. İyi ki son maçını oynamış! Rahmetli Ali Sami Yen, ismini verdiği statta kahır üstüne kahırla herhalde Galatasaray'ı izliyordu. Ama nafile... Sarı-Kırmızılı takımın izlenecek hiçbir tarafı yok. Daha dakika bir olmadan Hurşut, Hakan Balta ve Ufuk'un büyük hatasını affetmedi. Ne beklersiniz? G.Saray'ın aklı başına gelecek, ileriki dakikalarda en azından iki gol atacak ve maçı kurtaracak... Ama sen söyle sen işit. G.Saray bırak rakip takımın kalesine gidip gol atmayı, yine sol kanatta, yine Hakan ve Ufuk'un hatasından bu kez Orhan ikinci golü attı. Tribünlerdeki taraftarlar neler beklerken neler gördü... Galatasaray mağlup duruma düştü de ne oldu? Hiçbir şey... Bir tek Galatasaraylı 'Hadi şu maçı kazanalım..' demedi, öylesine sahada dolaştılar.


BİR TEK AYDIN
Sabri, Neill, Gökhan bu yıl oynadıkları en kötü futbollarını oynadılar. Ayhan, Cana ve Barış da öyle. Aralarında bazen iyi tek pas yapıyorlar ama rakip kale o kadar uzakta ki... Serdar'ın kalesinin yanına gidecek moralleri de yok, güçleri de... Kewell, dün akşam hiçbir şey yapmadı. Hagi'nin dün akşam yaptığı en doğru şey de onu çıkarmak oldu. Onun yerine Mehmet Batdal'ı koydu. Ama koymaz olaydı. Bu yılın Galatasaray adına en kötü transferi. Kim almış, kim tavsiye etmiş, maçlarını kim izlemiş Allah bilir.. Bir tek Aydın. O da ne yapsın sağa koştu, sola koştu, ileri gidip-geldi ama arkadaşlarının hatalarını bir türlü kapatamadı ve yaptığı tüm şeyler askıda kaldı.

Gelelim G.Birliği'ne; çok akıllı oynadılar. Kalede Serdar'a çok önemli işler düşmedi ama güvenliydi. Defansta Orhan, Aykut ve Kulusiç, Murat Kalkan'la beraber geçilmez bir hat kurdular.

Orta sahada Cem takımın en iyisiydi. Soner ve Hurşut da öyle. G.Birliği, bileğinin hakkıyla Ali Sami Yen'de Galatasaray'ı yendi ve şimdi mesut, şen ve mutlu olarak Ankara'ya dönüyor. Peki ya G.Saray nereye gidiyor!

<p>Küresel ısınma ve iklim değişikliği artık inkar edilemez bir  seviyede ancak ne yazık ki bu konud

İklim değişikliğindeki büyük tehlike

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu