• $7,3589
  • €8,9548
  • 436.196
  • 1536.11
10 Şubat 2011 Perşembe

Hiddinkname

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Sevgili Hiddink, dün akşam Milli takımımızı büyük bir dikkatle izledim. Belki Güney Kore ile bir dostluk, hazırlık maçıydı ama ne olursa olsun sahadaki futbolcuların sırtında 'Ay-Yıldızlı' formamız vardı ve onun hakkını da vermek şarttı.
Önce sana sormak isterim Hiddink; 'Bu ne biçim Milli Takım' Bunun cevabını vermelisin.. Sahada hiçbir futbolcu ne yaptığını bilmiyor. Sadece sağa-sola koşuşuyor o kadar. Emre Belözoğlu, takımın kaptanı ve hepimizin de çok sevdiği futbolcu. Aynı zamanda Fenerbahçe'nin de oyuncusu. Yapma be Emre.! Rakip senin misafirin, o hareketlere müstahak değil. Ama sen ne yazık ki sinirlenince sahada ne yapacağını şaşırıyorsun dikkat et.
Kalemize hiç top gelmedi desem doğrudur. Volkan, zaten Milli Takımımız'ın tek kalecisi. Hep beraber dua edelim de sakatlanmasın. Orta sahada oynayan Hamit, Mehmet ve Sabri, topu kazanmasını bildiler ama arkadaşlarına doğru dürüst pas veremediler.. Forvette Umut Bulut, bildiğimiz oyununu ortaya koydu. Umut, golcü bir futbolcu ama çok savruk. Milli takımda oynaması için daha çok vakit lazım. Mehmet Ekici gibi yeni ve genç bir futbolcu var. Sahada hiç gözükmedi. Belki ilk maçında heyecanlandı ama heyecan futbolcuyu bitirir....

BİZDEN ÇOK İYİYDİLER
İşin doğrusu şu; Hiddink'in idaresinde ki Milli Takımımız Almanya'ya, Azerbaycan'a ve Hollanda'ya yenildi. Yenilmekle beraber futbolundan hiç birimiz bahsedemedik. Futbolcularımız iyi oynadı ama hatalarımız bizi yendirdi diye konuşamadık. Dün akşam da öyle oldu. Güney Kore bizden çok daha iyi futbol oynadı. Ayağa top oynamasını ezberlemişler. Yardımlaşmaları bizimkilerle mukayese edilmez. En mühimi de Koreli oyuncular artık Avrupa'da boy gösteriyorlar. Fransa'da, İngiltere'de hem de M.United'da, İspanya'da kendilerini ispat ediyorlar. Biz nerelerdeyiz? Önce bir aynaya bakmalıyız, ondan sonra karar vermeliyiz. 1954 Dünya Kupası'nda ben takım kaptanıydım. Bu Kore'yi 7-0 yendik. O kadar senede neler geçti ki Kore dün akşam bizimle çelik-çomak oynar gibi oynadı ve maçı istediği gibi bitirdi.
Görünen o ki; Milli Takımımız daha hazır değil. Hiddink ne yapacaksan yap, Hiddinkname'ni koy ortaya.

<p>Sefirin Kızı'na transfer olan Tuba Büyüküstün neden bu kadar konuşuldu?</p><p>Rahatsızlığı sebebi

Haftanın Magazin Başlıkları

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı