• $13,544
  • €15,3497
  • 798.727
  • 1910.29
30 Ocak 2011 Pazar

Hagi bu nasıl Galatasaray

Bursaspor'un karşısında sarı-kırmızı renkte formalar vardı ancak çoğunun içinde Galatasaray'a yakışan futbolcu yoktu.
Kaleci Ufuk'tan başlayayım: Haftalar önce Beşiktaş maçında yediği ikinci golden sonra aynen şunu yazdım: Galatasaray'ın kaleciye ihtiyacı var. Dün akşam Ufuk'un yediği ikinci golü gördünüz mü? Ne Türkiye'de ne de izlediğim Avrupa maçlarında bu şekilde tutup da kendi kalesine gol atan kaleciye rastlamadım.
Sağ bek Sabri daha toparlanamamış. Servet ve Hakan Balta, Galatasaray'ın emniyet süpabı diye düşünürdük ama aralarına top atıldığı zaman Hakan, Servet'e bakıyor, Servet de Hakan'a. Bursaspor için de rakip kalede gol arama şansı doğdu.
Gelelim Ayhan'a; takım kaptanı ama daha birinci dakikadan itibaren hakemle uğraşmaya başladı. Arkadaşlarımla birlikte izledim maçı. 'Ayhan iki sarıdan kırmızı görecek' dedim. 'Neden' dediler, 'Görürsünüz' dedim ve hakikaten Ayhan dediğim gibi takımını 10 kişi bıraktı. Gördüğü iki sarı kart da hakem Bülent Yıldırım'la uğraştığı içindi.

HAKLI BİR GALİBİYET
Bir de Kazım var... Hagi, Kazım santrfor oynamaz. Bir daha yazayım; oynayamaz.
Dün Galatasaray santrforsuz oynadı. Sonradan, Stancu oyuna alındı santrfor olarak, o ne yaptı? Hiçbir şey. Zaten dün hiçbir şey yapmayan o kadar çok oyuncu vardı ki saymakla bitiremezsiniz. Ben bir de Culio'yu ilave edeyim. Ondan ümitliydim ama dün akşam o da yoktu.
İkinci yarıda Bursaspor kadrosunu Miller ile güçlendirdi. İzledik işte koşmadık adım atmadık yer bırakmadı. Tebrikler Bursaspor'a iyi oyuncular almışlar.
Bursa'da Ömer Erdoğan hem iyi kaptan hem de iyi futbolcu. Defansı tek başına idare ediyor. Vederson herhalde attığı gole kendi de şaşırmıştır. Ama top gol olmak isterse olur.
Bursaspor haklı bir galibiyet aldı. Kötü oynayan hiçbir oyuncuları yoktu. Turgay, Batalla, Ozan İpek, Ali hepsi ama hepsi görevlerini kusursuz yerine getirdiler.
Kalecileri Ivankov'a da hiçbir zor pozisyon düşmedi. O da bizler gibi Galatasaray'ın sahada dökülmesini seyretti.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor