• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
18 Şubat 2012 Cumartesi

G.Saray deplasman dinlemiyor...

Lig maçlarında her zaman takımların bir korkusu vardır o da deplasman maçlarıdır. Nedeni, hem alışmadığı bir sahada oynayacaktır hem de tribünleri dolduran seyirci sahadaki rakibini galibiyete iten güçtür. Dün de herkes Mersin İY'nin, G.Saray karşısında bir çok dezavantajı olmasına rağmen maçtan en azından bir beraberlik koparacağını düşündü. Ama hakem Özkalfa maçın berabere bitmesini istemedi. 82. dakikada verdiği penaltı G.Saray'ı galibiyete götürdü. Bana da yazımın başlığı çıktı: G.Saray deplasman dinlemiyor.
Sarı-Kırmızılı takımın puan olarak rakipleriyle arasını açtığı bir gerçek. G.Saray sahada çok iyi mücadele ediyor ve deplasmanda da kendisini destekleyenleri mutlu ediyor.
G.Saray defansı artık oturdu. Sağ bek Eboue, Ujfalusi, Semih ve Hakan geri dörtlünün vazgeçilmez futbolcuları oldu. G.Saray'ın en güzel taraflarından birisi de orta sahasında ayağındaki topu çok iyi kullanan ve topu kaybettikleri zaman arkadaşlarına yardıma gelen futbolculardan oluşması. Kim bunlar; Engin, Selçuk, her zaman kanatlarda oynayan Emre ve Antalyaspor'dan son dakikada transfer edilen Necati.

GALİBİYETİ HAK ETTİ...
G.Saray'ın orta sahasında bir de Ceyhun var. Genç futbolcu Ceyhun... Ama dün takımın hemen hemen en kötülerinden biriydi. Fatih dayanamadı ve onu çıkardı. Mersin İY'nin büyük dezavantajı da oldu. Uzun bir zaman 10 kişi oynadılar. G.Saray gibi iyi futbolculardan kurulu bir takıma karşı bir kişi eksik oynamak hiç de kolay değil.
Mersin kalecisi Hakan'ın yediği bir üçüncü gol var. Adeta top geldi gitti. Önce Necati'nin vuruşunu Hakan kurtardı fakat top Necati'yi ne kadar seviyormuş ki tekrar onun ayağına geldi. Necati de soğukkanlılıkla golü attı.
Mersin İY'de Ben Yahia, Mustafa Keçeli, oyundan atılan Barış, özellikle İbrahim Kaş ve Erman sahada yürekleriyle koşan oyunculardı. Maçı kaybetmemek için sahanın her yerinde mücadele ettiler.
Nobre'yi tükenmiş gibi gördüm. Ortada sadece dolaştı durdu o kadar. Nobre bu mudur? Onu F.Bahçe ve Beşiktaş'tan hatırlarsak Nobre tek başına takımdır ama nerede? G.Saray kendi sahası olsun, deplasman olsun rakip dinlemiyor. Dün de öyle oldu. Kötü oynayan futbolcusu yoktu ama daha iyi mücadele eden ve yanındaki arkadaşına ihtiyacı anında yardım eden 5-6 futbolcu vardı. Galibiyeti de hak etti.

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti

İşte kilo verdiren besinler! İşte listede yer alan yiyecekler...

Simpsonlar'ın kehanetleri şok etkisi yarattı! Koronanın bitiş tarihini verdi