• $13,4282
  • €15,2525
  • 793.754
  • 2048.09
11 Ağustos 2011 Perşembe

Gol atmaya başladık

Milli Takımımız, Estonya karşısında süper kere süper oynadı denemez. Ama İngiliz hakemin oyunun başında verdiği haklı bir penaltı var. Bir de üstelik Kazım Kazım'ın hakikaten güzel vuruşlarla yaptığı 2 gol var. Estonya, kalemize pek gelemedi; gelse de 1-2 defa tribünlerin taa arka taraflarına şut atmayı tercih ettiler. İkinci 45 dakika Hiddink'in oyuncu değiştirme devresiydi. 5 oyuncu değişikliğiyle 2. yarıya başladı. Tabii bu hazırlık karşılaşması, Hiddink kimlerle yola çıkacağını çok iyi bilmeli ve hesaplamalı.
Dün akşam orta sahamızda çok eksiklik gördüm; Estonya eğer bu yarıda gol kaçırdıysa bu onların beceriksizliğidir derim! Defansımızda Servet her zaman iyi; sağ bek Gökhan Gönül güzel deparları ile rakibiyle adeta oynadı, santrfor Burak çok canlı, rakibi zorluyor ama gelişi güzel topa vuruyor. Ya top fevkalade bir yere gidiyor kalede; yahut da çok uzaklara... Eğer Hiddink onu ilk santrfor görüyorsa Burak için tabii bu büyük bir avantaj.
KALEMİZ EMİN ELLERDE
İlk kez milli olan kalecimiz Sinan'ı da beğendim; öyle fevkalade kurtarışlar yapmadı ama gelen topları iyi kontrol etti. Gol olacak pozisyonlardı bunlar. Sinan Bolat bir defans oyuncusu gibi onlarla mücadele etti ve kazandı da... Sinan Bolat, Standard Liege'de kurtarıcı olarak oynuyor. Bu performansıyla kalemizde başarılı olacağı kesin; dün bu gerçeği hepimize gösterdi.
HAYDİ HİDDİNK SIRA SENDE
3-0'lık galibiyet çok güzel; Türkiye'nin uzun zamandan beri böyle farklı bir galibiyeti yok. Ama futbol olarak çok güzel şeyler ortaya koyduk dersek; burada hata yaparız ve kendimizi kandırırız. İyi bir Milli Takım kadromuz var. Giren, çıkan kadar oynayabiliyor. Guus Hiddink bundan çok iyi istifade etmeli.
Türkiye grubundan çıkmak istiyor ve Avrupa Şampiyonaları'nda bayrağının dalgalanmasını istiyor. Acaba Hiddink bunu hissedebiliyor mu!

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!