• $7,376
  • €8,9907
  • 441.609
  • 1551.57
11 Ağustos 2011 Perşembe

Gol atmaya başladık

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Milli Takımımız, Estonya karşısında süper kere süper oynadı denemez. Ama İngiliz hakemin oyunun başında verdiği haklı bir penaltı var. Bir de üstelik Kazım Kazım'ın hakikaten güzel vuruşlarla yaptığı 2 gol var. Estonya, kalemize pek gelemedi; gelse de 1-2 defa tribünlerin taa arka taraflarına şut atmayı tercih ettiler. İkinci 45 dakika Hiddink'in oyuncu değiştirme devresiydi. 5 oyuncu değişikliğiyle 2. yarıya başladı. Tabii bu hazırlık karşılaşması, Hiddink kimlerle yola çıkacağını çok iyi bilmeli ve hesaplamalı.
Dün akşam orta sahamızda çok eksiklik gördüm; Estonya eğer bu yarıda gol kaçırdıysa bu onların beceriksizliğidir derim! Defansımızda Servet her zaman iyi; sağ bek Gökhan Gönül güzel deparları ile rakibiyle adeta oynadı, santrfor Burak çok canlı, rakibi zorluyor ama gelişi güzel topa vuruyor. Ya top fevkalade bir yere gidiyor kalede; yahut da çok uzaklara... Eğer Hiddink onu ilk santrfor görüyorsa Burak için tabii bu büyük bir avantaj.
KALEMİZ EMİN ELLERDE
İlk kez milli olan kalecimiz Sinan'ı da beğendim; öyle fevkalade kurtarışlar yapmadı ama gelen topları iyi kontrol etti. Gol olacak pozisyonlardı bunlar. Sinan Bolat bir defans oyuncusu gibi onlarla mücadele etti ve kazandı da... Sinan Bolat, Standard Liege'de kurtarıcı olarak oynuyor. Bu performansıyla kalemizde başarılı olacağı kesin; dün bu gerçeği hepimize gösterdi.
HAYDİ HİDDİNK SIRA SENDE
3-0'lık galibiyet çok güzel; Türkiye'nin uzun zamandan beri böyle farklı bir galibiyeti yok. Ama futbol olarak çok güzel şeyler ortaya koyduk dersek; burada hata yaparız ve kendimizi kandırırız. İyi bir Milli Takım kadromuz var. Giren, çıkan kadar oynayabiliyor. Guus Hiddink bundan çok iyi istifade etmeli.
Türkiye grubundan çıkmak istiyor ve Avrupa Şampiyonaları'nda bayrağının dalgalanmasını istiyor. Acaba Hiddink bunu hissedebiliyor mu!

<p>Trump'ın ayrılışının ardından ABD'nin 46'ncı başkanı Joe  Biden ailesiyle birlikte yemin ederek r

Joe Biden, AB ile buzları eritir mi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Beyaza bürünen Horma Kanyonu muhteşem manzaralar sunuyor

Yılanların yuttukları dev canlılar