• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
11 Mart 2012 Pazar

Gençler 45 dakika dayandı...

G.Saray, geçtiğimiz hafta F.Bahçe karşısında ağır mağlubiyete uğrayan G.Birliği karşısında, 45 dakika rakibinin kendi sahasında defansif oynamasından dolayı istediği pozisyonlara giremedi ve gol atamadı. İkinci yarının başında Melo'nun ayağının burnuna değen top, Özkan'ın yanından, direğin dibinden 46. dakikada G.Saray golü atınca, Gençler'in direnme gücü de hemen hemen bitti. Bu arada Selçuk'un nefis frikik golüyle G.Saray iyice rahatladı...
Orta sahası Engin, Selçuk, Melo ve oynadığı sürece Riera, sarı-kırmızılı takımın çok iyi oynamasında büyük etken oldu. Elmander, çok iyi bir santrfor. Sadece gol atmayı düşünmüyor, defansının yanına gelip onlara yardım etmek istemesi alkışlanmalı. G.Saray defansının dörtlüsü;  Ujfalusi, Eboue, Semih ve Hakan Balta artık çok iyi anlaşıyorlar. Hiçbirinin belirli bir yeri yok. Zaman zaman Ujfalusi sol tarafa, Semih sağ tarafa, Hakan Balta ve Eboue orta sahaya gidip orada mücadele ediyorlar ve rakipten topu kapıp forvete yardımcı oluyorlar.
CİM BOM DOĞRU YOLDA
G.Saray çok iyi bir ekip oldu. Karşısında dayanmak öyle pek mümkün değil. Nitekim dün akşam ilk yarıda kendi yarı sahasında kapanan G.Birliği, G.Saray'a %100 gol fırsatları vermedi ama kendisi de G.Saray yarı sahasına tek-tük gitti. Bu tarz oyun G.Birliği takımını bitirdi. İkinci yarının başında Melo'nun golü gelince, G.Birliği moralmen bitti ve artık onların yapacağı fazla birşey kalmadı.
G.Saray'ın galibiyetini, sahadaki morali bozulmuş G.Birliği takımının engellemesi söz konusu olmadı.
G.Saray iyi oynuyor, sahada ki tüm futbolcular birbirlerine yardım ediyorlar. Dikkat ettiyseniz; bir G.Birliği futbolcusu topla giderken karşısına herhangi bir G.Saraylı çıkarsa hemen yakındaki ikinci G.Saraylı futbolcu onun kademesine giriyor ve G.Birliği futbolcusunun topu kullanması tabii mümkün olmuyor. G.Saray'ın bu oyun tarzı bir kere değil tüm oyun süresince devam etti. Bunu benimsemişler ve G.Saray çok iyi bir yol seçti. Kazanıyor, kazandıkça da hem moral buluyor, hem de taraftarını mutlu ediyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı