• $7,4312
  • €9,0082
  • 413.175
  • 1471.39
18 Mart 2012 Pazar

F.Bahçe kaçamadı

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

F.Bahçe-G.Saray müsabakası her zaman öncesi ve sonrası konuşulur, münakaşa edilir. Bir taraf sevinir diğer taraf sevinir. Ama dün akşam ki maç F.Bahçe açısından öyle olmadı. Sow, harika bir röveşata ile sahalarda ender görülen bir gol attı. Arkasından Alex.. Öyle güzel vurdular ki topa; Muslera atladı ama nereye... Top ağlarda Muslera nerede?
Daha maçın başıydı. 15. dakika yeni bitmişti. Tabii ki F.Bahçe'nin, G.Saray'ı farklı yeneceği düşünülmeye başlandı ki, haklıydılar. Ama futbolda top değişik konuşuyor. F.Bahçe takımı tümüyle kendi yarı sahasına yaslanınca top oynayan G.Saray oldu. Daha doğrusu sahada G.Saraylı futbolcular gözükmeye başladı. Eboue sağdan, Hakan Balta soldan, Melo ve Selçuk, Elmander ile beraber özellikle ikinci yarıda F.Bahçe kalesi önünde çok hem de çok tehlikeli olmaya başladılar. Necati'nin, Elmander'e al da at diye verdiği gol pasını Elmander kaçırır mı? Volkan'ın müdahale etmek istemesine rağmen üstünden vurarak skoru 2-1'e getirdi ve G.Saray'ın maçta ümidi arttı.
GOL GELİYORUM DEDİ..
Maçta öyle pozisyonlar oldu ki, sahanın en iyilerinden olan Emre, gelip kendi yarı sahasından hatta kalecisinin önünden gol olabilecek pozisyonlara mani oldu. Ben Emre'yi ilk defa böyle canını dişine takarak oynadığını gördüm. Aferin demek lazım.
Elmander'in golünden sonra F.Bahçe'nin kendi yarı sahasında artık tamamen kapandığına şahit olduk. İkinci gol hep geliyorum diyordu. Nitekim Selçuk'un vurduğu nefis bir şutu Volkan aynı güzellikte kurtardı ama kornere mani olamadı. Kornerden gelen top ayaktan ayağa dolaştı, top sanki birisi bana vursunda gol olayım dercesine Hakan Balta'nın önünde zıpladı. Hakan Balta'nın nefis şutu maçı 2-2'ye getirdi ki maçın o ana kadar gidişatı bunu hakkettirmişti.
Önce F.Bahçe ileri gitmiş, iki harika gol atmış fakat sonra G.Saray Elmander ve Hakan Balta ile F.Bahçe'yi yakaladı. Yakalamakta da hakları var çünkü, özellikle ikinci yarıda sarı-kırmızılı takım sahada tek kale maç oynadı. F.Bahçe ne yaptı diye sorarsanız? Buna kim cevap verecek bilemiyorum...

<p>Karma komisyona sevk edilen ve çoğunluğu HDP milletvekillerine ait 33 dosyanın ayrıntıları netleş

PKK'nın siyasi uzantısı HDP'lilerin dokunulmazlığı kaldırılacak mı?

Öğretmenlere koronavirüs aşısının yapılmaya başlandı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar A-400M hangarını ziyaret etti

Balıkçı ağlarına bin yıllık tekne parçaları ile 13 amfora takıldı