• $15,926
  • €16,794
  • 927.33
  • 2394.83
17 Aralık 2011 Cumartesi

Durdurulamıyor

Sarı-Kırmızılılar 2 maç üst üste ligin şampiyon adaylarından önce F.Bahçe'yi sonra Trabzonspor'u farklı yendi. Hem de gayet iyi futbol oynayarak. Özellikle Trabzon maçı G.Saray için süperdi. G.Saray dün de kazandı. Ancak bu sefer kazanırken karşısında öyle kendisini zorlayacak gol pozisyonuna girebilecek ve G.Saray'a gol atabilecek bir takım yoktu.
G.Saray'ın attığı ilk gol, rakip kaleci Fevzi'nin inanılmaz hatasından oldu. Fevzi altı pas çizgisi içinde topu tuttu, yerde yatarken elinden kaçırdı ve Baros da bu hatayı affetmedi. Çok kolay bir goldü bu. Sen kaleci olacaksın ve topu rakibinin ayağına bırakacaksın. Böyle yaparsan sonucuna da katlanırsın.
İkinci 45 dakikada hem G.Saray hem Orduspor biraz daha iyi futbol oynarlar ve daha iyi mücadele ederler diye düşündüm ama yanıldım. G.Saray, Kazım'la ikinci golü attı ama rakip defansın Kazım'ın bulunduğu yeri bomboş bıraktığı gözlerden kaçmamıştır.

EMRE'NİN YILDIZI PARLIYOR
Elmander, isteksiz oynadı. Hatta kendi arzusu ile son 15 dakikada oyundan çıkarılmak istendi. Sağ bek Eboue onların ortasında Semih ve Ujfalusi, sol bek Hakan rakibe hiç şans tanımadılar. Oyunun sonuna kadar Orduspor, bir tek gol pozisyonuna giremedi. Bırakın gol pozisyonuna girmeyi Muslera'nın kalesine bir tek tehlikeli olacak şut atamadı.
G.Saray'da sol açık oynayan Emre her geçen gün takıma biraz daha oturuyor. G.Saray'ın iyi bir forvet oyuncusu kazanmasına az kaldı diyebilirim. G.Saray defansının iyi ve dikkatli oynamasının bir nedeni de Melo'nun onların arasına girerek Semih ve Ujfalusi'nin kaybettiği topları kademe ile uzaklaştırması. Zaman zaman da hücuma katılıyor. Selçuk, orta sahanın en iyi oyuncusu. Baros golü attıktan sonra çok sevindi.
Orduspor, Yalçın'la bir gol kazandı ancak sağ tarafta olan yan hakem topun auta çıktığını işaret etti. Ben burada tereddütteyim. Bu gol olsaydı durum o anda 1-1 olacaktı ve ondan sonra maç nasıl giderdi bilinmez. Hakem golü vermedi ve topun dışarıdan çevrildiğini söyledi. Bu pozisyonu biraz dikkatli izlemek lazım.
G.Saray Stancu ve Culio'yu iyiki Ordu'ya vermiş. Sahada dolaştılar desem yalan olmaz. Orduspor'un Gosso ve Garcia diye iki ismi var. Onlar birşeyler yapmak istediler ama futbolun özelliği takım olarak yürekli oynamak. Bir iki kişiyle maç kazanılmaz. G.Saray, şansını kullandı, Orduspor'u 2-0'la geçerek seri galibiyetini devam ettirdi.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama