• $7,5251
  • €9,0344
  • 410.734
  • 1538.04
11 Nisan 2011 Pazartesi

Durduramıyorlar

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Maçın galibi Trabzonspor'u kutlamak lazım. Bütün oyun süresince çok yürekli oynadılar. Özellikle kaleci Tolga'yı çok beğendim. Yedek kaldığı süre boyunca onu dikkatle izlememiştim.  Ama dün Trabzonspor kalesinde o kadar güven verici oynadı ki; adeta 'ben gol yemem..' diye haykırdı. Hatta maçın 16. dakikasında bir yan ortada Arda, Trabzonspor defansının arkasına kaçtı, Tolga ile iki metre karşı karşıya kaldı. Herkes Arda'dan gol beklerken, top Tolga'nın ellerinde eridi gitti.
Trabzonspor defansında Giray ve Serkan da çok iyi oynadılar. Hiç hata yapmadılar. Orta sahada Selçuk, oynadığı süre boyunca Alanzinho ve Jaja saha içinde ayak basmadık yer bırakmadılar. İleride oynayan Burak ve Umut, adeta rakip defansla savaştı. En sonunda da Jaja'nın verdiği harika pası Burak, Zapata'nın üstünden ağlara göndermesini bildi.

LÜKSÜMÜZ KALMADI!
Evet G.Saray mağlup oldu. Yeneceksin, yenileceksin. Ama hiç kimse dün geceki Galatasaray'ın sahaya her şeyini koyduğunu görmedik diyemez. Özellikle defansta Servet, Gökhan ve sakatlıktan yeni kurtulan Sabri çok mücadele etti. Yekta, şanssızdı. Glovacki ile girdiği pozisyonda sakatlanıp çıktı. Kazım ise gördüğü kırmızı kartla takımını on kişi bıraktı. Hakem kararında çok haklıydı. Galatasaray ileriki maçlarda muhakkak kendini toparlamalı. Artık maç kaybedecek lüksü kalmadı. Acaba küme düşme potasına girer mi diye düşünmeden edemiyorum. Onun için bundan sonraki maçlarında sahadan asla ve asla mağlubiyet çıkmayacak şekilde oynamaları şart.
Ben dünkü Galatasaray'da Kewell'ın neden oynamadığını anlamadım. Sakatsa diyeceğim yok. Ama dünkü maçta oynamalıydı. Culio, ne yaptı diye sorarsanız? Hiç.. Sahanın en kötüsüydü.
Trabzonspor, geldi Galatasaray'ın bileğini bükerek üç puanı aldı ve tekrar zirveye oturmayı hak etti.

<p>Ermenistan üzerindeki küresel güç mücadelesinin uzun süreceğini söyleyen Altınbaş Üniversitesi Öğ

Ermenistan'daki durum kimi, nasıl etkileyecek?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi