• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
07 Mart 2011 Pazartesi

Bursa kendini ateşe attı

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Bursaspor geçen yılın şampiyonu. Bu yıl da şampiyon adaylarından birisi. Dün Büyükşehir Belediye karşısında inanılmayacak şekilde kötü oynadı ve kaçırılmayacak goller kaçırdı. Bursaspor bu sonuçla bence harakiri yaptı. Oysa oyunun ilk yarısında Batalla'nın attığı golle öne de geçmişti. Herkes Bursa'dan goller bekleyip üç puanla çıkacağını bekliyordu. Ama futbol bu, neyin ne olacağı hiç belli olmuyor. O ne isterse o oluyor...!
Bursa ilk yarıda özellikle Ali Tandoğan, İbrahim, Serdar ve sol bek Mustafa Keçeli'nin iyi oyunuyla defansını sağlam tutarak forvetleri Ozan İpek'e, Altidore'ye ve Batalla'ya nefis gole gidilecek paslar verdiler.

OLMAYINCA OLMUYOR
İkinci yarıda ise Bursaspor, Büyükşehir Belediye'nin yarı sahasına yerleşti. Sol taraftan Ergiç, Ozan İpek ve Batalla ile sağ taraftan da Ali Tandoğan kenarlardan öyle güzel ataklar yaptılar ki, Altidore ve Miller biraz dikkatli olsa maç birden 2-0, 3-0 olurdu. Ama olmadı. Dedik ya futbol bu!
Büyükşehir Belediyespor, rakip kalede ikinci yarıda sadece bir kez bulundu. İbrahim Akın'ın yaptığı ortaya Efe nasıl vurdu ve o top nasıl gol oldu, inanın ben anlayamadım. Ben anlayamadığım gibi İvankov da anlamadı ve maç birden 1-1 oldu.

HOLOSKO BİTMİŞ!
Dün Bursaspor şanssız bir günündeydi ve futbolcuları da yürekten oynamadılar. Oysa pek çok gol pozisyonuna girdiler. Ama atamadılar... Bursaspor dünkü oyunuyla ve kaçırdığı gollerle kendini ateşe attı.
Büyükşehir'de Holosko beni hayal kırıklığına uğrattı. Gözlerime inanamadım dün sahada hiç yoktu. Abdullah Avcı haklı olarak onu dışarı aldı.

<p>İsrail'in aşılamaz dediği füze savunma sistemi Demir Kubbe'yi Hamas nasıl aştı?</p><p><span>ABD'n

İsrail'in hava savunma sistemi 'Demir Kubbe' çöktü mü?

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı