• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
6 Haziran 2012 Çarşamba

Bu takım iş yapar

Abdullah Avcı, iyi bir Milli Takım oluşturdu. Tabii burada dış ülkelerde oynayan ve orada futbol neymiş diye öğrenen futbolculardan kurulu takımı seyretmek bizleri mutlu ediyor. Bu kolay değil. Nedeni: Milli Takımımızın son zamanlarda aldığı büyük bir başarı yok. En önemlisi, çok iyi oynadığı maçlarımız yok. Ama artık görüyoruz ki, Türk Milli takımı oynadığı maçı kaybeder veya kazanır ama sonuçta iyi futbol oynayarak tribünlerden alkış alıyor.

Kaleci Mert,çok iyi bir kaleci. Fevkalade kurtarışlar yaptı. Milli Takımımızın ona ihtiyacı olduğu zaman "ben buradayım" dedi ve takım arkadaşlarına büyük yardımda bulundu. Semih, defansın göbeğinde rakibiyle ölesiye mücadele etti. Zaten onun oyun tarzı bu. Öyle kolay kolay Semih'i ekarte edip kalemize yaklaşmak, rakip takım futbolcusunun yapacağı iş değil. Serdar'ı izlediniz mi? Güçlü, ayağını bastığı yerden toz kalkıyor. Sadece mücadele etmek değil, ayağındaki topu da çok iyi kullanıyor. Ömer Toprak'ta Semih'le beraber çok iyi anlaşıyor. Rakip forvete gol şansı vermediler. Kalecimiz Mert'in kurtardığı toplar Ukrayna forvetinin uzaktan vurduğu şutlarla oluştu.

YÜREKTEN ALKIŞLIYORUM
Mustafa Pektemek'in attığı ikinci gol, yapılış bakımından süperdi. Nuri Şahin, boş bir alandaydı, topu aldı, arkasına bakmadan rakip kaleye doğru koştu ve Pektemek'e al-at dercesine nefis bir pas verdi. O da bunu affetmedi. Takımımız o anda 2-0 galip duruma geçti. Gökhan'da mücadeleci ve inatçı futbol oynuyor. Topu kaptığı zaman arkadaşına hemen pas veren ve sonrada orta sahada yerine koşan bir futbolcu. Ben Gökhan'ı çok beğendim. Mehmet Topal, oynadığı sürece orta sahamızda çok iyi şeyler yaptı.

İşin doğrusu şu; Türk Milli takımı, Ukrayna'yı sahadan sildi. Hatta ikinci yarı Ukrayna takımında oynayan dünyaca ünlü Shevchenko'nun olmasına rağmen. Bir topa vurdu, direğimizden döndü o kadar. Ama Shevchenko'yu bizim defans oyuncuları kıpırdatmadılar.
Abdullah Avcı'yı ve Milli takım oyuncularını yürekten alkışlıyorum. Bir mağlubiyetimiz, üç galibiyetimiz var. Hele hele son iki galibiyetimiz Portekiz ve Ukrayna'ya.. Bununla ne kadar övünsek azdır..

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Sosyal medyada merak konusu oldu! Sudaki kırmızı rengin nedeni belli oldu

Operasyonlara helikopterli eğitimle hazırlanıyor! Jandarmanın ''hassas burunları''

Uludağ'da aç kalan ayılar oteller bölgesine indi! O anlar kameralara yakalandı