• $7,451
  • €9,0628
  • 444.474
  • 1552.83
16 Ocak 2011 Pazar

Bu stada bu G.Saray mı?

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Esasında Ajax'la oynanan maçı fazla irdelemeyecektim. Nedeni, gerçekten Arena Stadı çok güzel olmuş. Tam Avrupai. UEFA ve FIFA'nın kriterlerine uygun bir stat. Maçtan önce de çok güzel şovlar vardı. İnsanın mutlu olmaması için deli olması lazım. Ben bir gece evvel Sami Yen Stadı'na gittim. Yol tarafındaki kalenin direğine dayandım, arkadaş geldi 'Turgay ağabey ne düşünüyorsun?' dedi. Ona şunları söyledim:
'Bak evladım, Galatasaray Lisesi'nin ilk kısmındayken harçlığımı verdim bu stadın temeline faydam olsun diye. Sonra stadın açılışında bulundum ve bu kaleyi korudum. Şimdi siz elektrikleri söndürüyorsunuz. Siz söndürün ben de kalemi terk edeceğim' dedim ve kalemi terk ettim. Geldim  Arena Stadyumu'na. Çok güzel şovlar vardı. Işıklar, stadın içi, koltukları, zemini, soyunma odası her şey müthişti. Ama insan bu stadın içinde iyi bir Galatasaray istiyor. Ayakta duran bir Galatasaray istiyor. Ajax karşısında bir Galatasaray var mıydı? Maça gelen, gelmeyip de TV'den seyreden herkes kendini bir çimdiklesin de bir sorsun bakalım; 'Bu nasıl Galatasaray' diye.


YENMEK İSTEMEDİ
Kazım, Hagi'nin isteği ile yeni transfer ama sahada hiç yok. Hagi onu oyundan aldı. Caliou; o da Hagi'nin istediği, Romanya'dan getirilen Arjantinli futbolcu. Hagi onu da çıkardı. Bu 'Sen de bir şey yapmıyorsun' anlamına gelmez mi? İyi güzel de bu yeni transferler 90'ar dakika oynayıp ne olduklarını gösteremeyeceklerse neden alındılar?
Ajax'ın gol atmaya bu muhteşem statta G.Saray'ı yenmeye niyeti yoktu. Belki de 'Bu haşmetli açılışta Galatasaray'ı yenmeyelim' demiş olabilirler.
Gelelim perdenin sonuna kral öldü, yaşasın yeni kral. Sami Yen öldü, yaşasın  TT Arena. Bu stada bu Galatasaray layık değil.

<p>İstanbul Esenyurt'ta evini büyütmesine izin vermediği komşusunun akrabaları tarafından evinde döv

İstanbul'da dehşet veren görüntü: Annemi öldürüyorlar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

ABD'de güvenlik önlemleri arttırıldı! Askerler sokaklara indi

İran Ordusu, Umman Denizi'nde askeri tatbikat başlattı