• $16,1569
  • €17,3374
  • 968.056
  • 2375
29 Nisan 2012 Pazar

Bu G.Saray Süper

Sarı-kırmızılı takım, dün Trabzonspor karşısında tek tek değil, takım olarak çok iyi oynadı. Sağ bek Eboue, 90 dakika boyunca kulvarında bir rakip kaleye gitti, geldi.. Hem de yorulmadan. Gol attı, gol attırdı. Bravo Eboue...
G.Saray'da çok iyi oynayan diğer bir oyuncu da Selçuk'tu... 20. dakikada nefis bir frikik golü ile perdeyi açtı. Ardından yine kazanılan serbest vuruşta topun başında yine Selçuk vardı. Yine nefis vuruşunda altı pas çizgisi üzerinde topa en son vuran Necati'in kafası farkı bir anda ikiye çıkardı. Takımda kötü oynayan hiçbir oyuncu yoktu. Ama birbirinden daha iyi oynayanlar vardı. Takım kaptanı Ujfalusi, defansın bel kemiğiydi.
Yalnız savunma yapmakla kalmadı, zaman zaman onu rakip onsekiz çizgisi üzerinde, G.Saray'ın kazandığı kornerlerde ve serbest atışlarda gördük. G.Saray'ın orta sahasında Felipe Melo, dün başka oynadı doğrusu. G.Saray hemen oyunun başında 2-0 galip duruma geçince hücuma gitmektense, Ujfalusi'nin, Semih'in hatta Eboue'nin hücuma katıldığı anlarda kalecinin önünü kapamayı ihmal etmedi. İşte kaptanlık budur.
HAKEM ÇOK İYİYDİ
Trabzonspor, oyunun başında Selçuk'tan frikik golünü yiyince, 'ne oldum ben' der gibi sahada sallandı. Bir de üstüne Necati'nin ikinci golü gelince Trabzonspor, erkenden teslim bayrağını çekti ve G.Saray'ın ekmeğine yağ sürdü.
İkinci yarıda her iki takım da inanılmaz goller kaçırdı. Bu sefer Trabzonspor'da ortaya Colman çıktı. Önce güzel bir gol attı, arkadan kazanılan penaltıyı gole çevirerek farkı ikiye indirdi. Kaleci Muslera, Colman'ın attığı penaltı da terse yattı. Ama penaltı bu, kolay kurtarılacak şey değil.
Maçın hakemi Bülent Yıldırım, hiçbir yanlış düdük çalmadı. Verdiği penaltı kararında haklıydı. Oyuna tesir edecek kararlar vermedi. G.Saray, F.Bahçe'ye karşı kaybettiği üç puanı Trabzon'dan geri aldı. Ve fark 5'e çıktı. Ama daha her şey bitmiş değil. Zira, önümüzde çok oynanacak önemli maçlar var.

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Doç. Dr. M</span>ehmet Yalçın Yılmaz <span st

İsveç, Stokholm Sendromu'ndan kurtulabilir mi?

Vahşi doğanın en acımasız canlıları! İşte korkutucu özellikleri

NASA tarih verdi! Dünya'ya doğru hızla yaklaşıyor

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti