• $7,5422
  • €9,0323
  • 411.169
  • 1538.04
19 Nisan 2011 Salı

Aslan geç uyandı!

Turgay Şeren
Turgay Şeren
YAZARIN SAYFASI

Sarı-Kırmızılı takım dün gerçekten çok iyi mücadele etti ve kazanma azmiyle oynadı. Kazandı da...
Ancak maçın ikinci yarısında rakibin kazandığı kornerlerde kaleci Zapata ve adamları paylaşamayan Gökhan Zan'ın, Servet'in defansa gelip arkadaşlarına yardım etmek isteyen Ayhan'ın, Mustafa'nın hataları Galatasaray'a iki gole mal oldu. Bir defans ve Zapata gibi fizik gücü yüksek bir kaleci böyle goller yerse takım ne yapsın?
Galatasaray'ın üçüncü golünü Culio attı.
Allah'tan top rakibe vurdu, kaleci İlker sağ tarafa gitti, top sol tarafa.. Bu gol de Galatasaray'ın galibiyet golü oldu.

ARDA'YA YAKIŞTI
Arda, hem iyi oynadı hem de güzel goller attı. O kadar siyahi ve uzun boylu futbolcuların arasından vurduğu kafa golünü ben alkışlıyorum. Arkadan iki dakika sonra herkes ofsayt diye durdu ama pozisyon ofsayt değildi. İlker, yerinden fırladı Arda, İlker'in üstünden topu havalandırdı ve kendisinin ve takımının ikinci golünü attı. Bu gol de yapılış açısından Arda'ya yakışan bir goldü.
Benden Arda'ya bir ağabey tavsiyesi; her maç dünkü Manisa maçına çıkar gibi oynayacaksın, mücadele edeceksin. Zaten fizik gücün iyi olduğu zaman rakip seninle mücadele edemez. Böyle oynadığın sürece seni kimse tenkit edemez.'
Culio, Arda'dan sonra orta sahada Galatasaray'ın en iyi oyuncusu. Aydın'ı ben hep beğenirim. Dün de Aydın ilk onbir'deydi. Bizim Bülent, oyuncu değiştirmek istedi ve Aydın'ı çıkardı.
Dikkat ettim yalnız Bülent değil, bundan önceki tüm antrenörlerde ilk değişecek futbolcu Aydın olurdu. Dün de öyle oldu. Bunu anlamak zor.
Oysa Aydın bana göre en son değişecek futbolcudur.
Dün gece önemli olan üç puandı. Galatasaray bunu zaman zaman iyi oynayarak kopardı.

<p>İnsanların, hayatı boyunca kilosunu sağlıklı bir düzeyde tutabilmesi kalbin de ilerleyen yaşlarda

Kalp hastaları dikkat! Fazla kilolar kalp sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi