• $16,6947
  • €17,4384
  • 972.915
  • 2400.93
22 Mart 2012 Perşembe

Alkışlarım Antalyaspor'a

Antalyaspor, Trabzonspor karşısında inanılmayacak bir mücadele örneği verdi. As kadrosundan birçok oyuncu dün akşam yoktu sahada ama oynayanlar adeta iki kişilik görev yaptı. Antalyaspor'da göklere çıkarılması gereken kişi kaleci Ömer olmalı. Kurtardığı pozisyonlarla takımını sırtlayan isim oldu. Her korner vuruşunda topu muhteşem şekilde uzaklaştırdı.
Trabzonspor defansını Serkan Balcı, Celustka, Cech ve Giray'la kurmuş. Savunmadaki 4'lü hem kendi kalelerini korudu hem de kazandıkları tüm korner vuruşlarında rakip kalenin önüne giderek gol aradı. Ama olmadı... Olmayınca olmuyor.
Burak yine penaltıdan da olsa golünü atmasını bildi. Hakem Süleyman Abay, Trabzonspor lehine verdiği penaltıda haklıydı ama Antalyaspor'un bir penaltısı var ki hakem Süleyman Abay maçı iyice izlemeli. Böylece Antalya çok önemli bir gol fırsatından oldu.
FEVKALEDE BİR VOLE
Trabzonspor'un maçı kazanacağını düşünüyordum doğrusu ama başta kaleci Ömer ve Antalyasporlu tüm futbolcular öylesine bir mücadele örneği verdiler ki tanrı da onların yanında oldu. Defansta oynayan Doğa ve İbrahim Dağaşan belki yüz kere düştüler, yüz kere de rakiple kafa kafaya mücadeleye girdiler. Alkışlamak lazım. Zitouni maçı bir an olsun bırakmadı. Trabzonspor'un maçı kaybetmesinde büyük rollerden birini oynadı. Orta sahadan çok iyi topları forvete gollük pas olarak attı ama olmadı. Maçın normal süresi 1-1 bitti ama Antalyaspor daha uzatmanın ilk dakikasında Eren'in yaptığı ortayı takım arkadaşı Musa fevkalede bir voleyle gol yapınca maçın gidişatı hemen değişti. Antalyaspor uzatmanın hemen başında attığı golle moral buldu. Ondan sonra kalan dakikalar son derece keyifli geçti.
İki taraf da kazanmak için her türlü fedakarlığı yaptı. Trabzonspor'un ise beraberliği yakalayıp maçı penaltılara götürebilmek için kalecisi Onur da dahil olmak üzere rakip kaleyi ablukaya alması biz seyircilere büyük keyif verdi.
Futbol bu... Antalyaspor çeyrek final vizesini aldı. Alkışlamak lazım. Trabzonspor'un ise şapkasını önüne alıp önce kendisini bir eleştirmesi ve hatalarını görmesi gerek.

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...