• $15,6541
  • €16,349
  • 905.732
  • 2398.43
8 Haziran 2013 Cumartesi

SBS Mİ?

Bugün SBS var. Pırlanta gibi 1.2 milyona yakın çocuğumuz sınava giriyor. Bakıyorum da sanki bu yıl daha rahatlar. Sanırım bu nesil daha farklı, zaten bakınca anlıyorsunuz. Haziran ayı sınav ayıdır Türkiye’de, bugün SBS, önümüzdeki hafta iki hafta üstü üste 5 LYS var. Toplamda 3,5 milyon kişi farklı zamanda sınava girecek. Sınavlarla ilgili şimdiden herkese sonsuz başarılar dilerim. Herkes az ya da çok emek verdi. Bazılarınız sürekli çalıştı hayatını tamamen erteledi. Bazılarınız ise belki daha az emek verdi ama sonuçta hepimizin 1 yılı bu sınavla geçti. Şimdi artık sona geliyoruz. Size bir iki temel taktik vereyim diye düşündüm. 
Birincisi asla korkmayın, korkarsanız kaybedersiniz. Bu yüzden sınavı sadece bir araç olarak görün ve asla unutmayın sizden önce bu sınava giren milyonlarca kişi oldu bu sınav yüzünden hayatı ihya olan da yok hayatı olumsuzlaşan da... Sonuç olarak 700 puan alsanız hayatta başarılı olacağınız garantisi yok, 400 puan aldığınızda da başarısız olacağınız gibi bir şey de yok. Bu yüzden korkmayın. 
Sınava başı dik ve mutlu gidin. Çünkü emek verdiniz, çaba gösterdiniz siz zaten kazandınız. Sonuç ne olursa olsun sınava zaten haddini bildirdiniz. Sınav sizin gücünüzü gördü emin olun. Sizin bu gücünüz sınavı çok kolay alt edecektir. Sınavın sonucu ne olursa olsun üzülmeyin çünkü siz hazırlık sürecinde bir şey için mücadele etmeyi öğrendiniz. Çevrenizdeki herkes sizi zaman zaman korkuttu ama siz sınavla baş etmeyi çok öğrendiniz. Bu hayatla ve hayatın getirdiği tüm sıkıntılarla da mücadele gücü verdi size. 
Çevrenizdekilerle aynı sınava girdiğinizi ve aynı süreci yaşadığınızı unutmayın. O yüzden kaygılanmayın. Bugün sizinle birlikte 1.127.000 arkadaşınız var. Hepiniz bu sınava gülüp geçmeyi öğrenin. Öğrenin ki daha önemli ve büyük sınavlarla baş edebilesiniz. 

ELİNİZDEN GELENİ YAPTINIZ 

Aileniz, öğretmenleriniz, çevreniz sizin az çalıştığınızı veya bu sınava yeterince önem vermediğinizi düşünebilir. Belki kısmen haklıdırlar ama unutmayın şu anda siz bu hazırlık sürecini tamamladınız ve sınava giriyorsunuz. Siz elinizden geleni yaptınız ve bunu sadece kendiniz için değil, aileniz ve geleceğiniz için yaptınız. 
Sınav sonuçları açıklandığında hangi okulu seçeceğim diye çok düşünmeyin. Hangi okul olursa olsun size bir kimlik bir kültür kazandıracak okul olsun. Akademik bilgiyi her yerde kazanırsınız. Siz gerisine bakın. Bir kimliğiniz ait olduğunuz bir topluluk olsun. 
Unutmayın geleceğin insanı olmak her şeyden daha önemli siz geleceğin insanı olma ve bu becerilere sahip olma uğraşı verin. Zaten bunu yapıyorsunuz. 
İşte tüm bunlar size en önemli tavsiyemdir. Çünkü siz benim gözümde işe yaramaz, tembel, bencil ve sorumsuz çocuklar değilsiniz. Siz bu dünyayı bizim verdiğimiz zararlara rağmen geleceğe taşıyacak bizden daha zeki, daha yaratıcı, daha çalışkan, daha duygusal ve daha temizsiniz. Yolunuz açık olsun. Merak etmeyin sizi SBS asla engelleyemez. 

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Ormanların kralının zor anları! Hayatta kalmak için her şeyi yaptı...

Farkında olmadan evinizi kirleten 8 eşya

Hayali pilot olmaktı! Hevesini gidermek için bakın ne yaptı?