• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
27 Nisan 2013 Cumartesi

Bir taraf tutuyorum

Dün bir okurdan bir mail aldım. Mailde okurum benim taraflı olduğumu yazdığım yazılarda kurumlara eşit davranmadığımı yazmış. Bu eleştirisini de benim eski yazılarımı koyarak belgelemiş güya. Kendisine tabii ki saygı duyuyorum ve teşekkür ediyorum. Ama şunu da söylemeliyim ben eşitlik kavramına inanmıyorum, ben hakkaniyet kavramına inanıyorum. Çünkü eşitlik çalışanla çalışmayanı, eşitlik hak edenle etmeyeni ayırt etmez. Oysa hakkaniyet herkesin hak etiğini aldığı bir kavramdır. Bu yüzden ben hakkaniyete inanıyorum. Şimdi ben bir yazar olarak kurumları çalışsa da çalışmasa da bu ülkeye katkı sağlasa da sağlamasa da, yeni bir şey yapsa da yapsa da desteklemeliyim öyle mi? Ben böyle bir şey yapamam bence kimse de yapmamalıdır. Çünkü bizlerin görevi çalışanı, üreteni, çaba göstereni yaptığımız haberlerle teşvik etmektir.
Bu ülkede yıllarca özel öğretim kurumları "reklam olur!" diye haber yapılmadı. Çalıştılar koşturdular ama medya onları görmedi. Onlar çalıştılar reklam olur diye yazılmadı. Haberleri yapılmadı. Halen de bu anlayışta olan birçok arkadaşım var. Kimse kusura bakmasın ama eğer bu ülkeye fayda sağlayan çalışan birisi varsa bize düşen bunu desteklemektir. Bu açıdan tekrar söylüyorum "BEN TARAF TUTUYORUM" ben çalışanın koşturanın, üretenin tarafını tutuyorum.

BENİ DİNLEYİN

Sayın okurum siz de taraf tutun, ülkenizin tarafını tutun, çalışanın tarafını tutun. Biliyorum bu size yeni bir kavram, biliyorum siz bu anlamda düşünemezsiniz ama siz beni dinleyin. O zaman bu ülkeye bir faydanız olur.
Neyse keşke bunu yazmak zorunda kalmasaydım. Ama buna bir açıklık getirmek iyi oldu. İki gündür Bursa'dayım öğrencilere geleceğini üniversitelerini anlatıyorum. Çocuklara geleceğin mesleğin değil geleceğin insanını anlatıyorum, amacım bu ülke çocuklarının heba olmasını engellemek. Çünkü Türkiye'nin çocukları dünyanın en zeki çocukları ama biz nasıl oluyorsa bu çocukları heba etmeyi başarıyoruz.

BİR ŞEYLER YAPALIM

Buradan bütün eğitimcilere ve bütün eğitim kurumlarına sesleniyorum. Çocuklarımızı artık kandırmayın, bu çocukları daha özgür daha üretken yapmak için hepimiz bir şeyler yapalım. Örneğin artık onları kandırmayalım. Onlara hayat sadece sınav başarısından ibaret değil diyelim. Onların fikirlerine projelerine kapı açalım. Okullara dünyaya açalım. Onları dünya vatandaşı yapalım. Yoksa bu ülkenin geleceği heba oluyor. Bu çocukları yok ediyoruz. Geleceğimize sahip çıkalım.
İşte sevgili okurlar ben bu çocuklar için taraf tutuyorum. Birileri bu çocukları kandırsın diye değil, onların geleceği için uğraşıyorum. Sayın büyüklerim siz de bunlarla uğraşın bence. Çünkü bu çocuklar geleceğin Türkiye'sini, geleceğin dünyasını yaratacak unutmayın.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!