• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
1 Nisan 2010 Perşembe

Artık 'Uğurlu Evim' var...


Gururluyum, mutluyum ve umutluyum.
Türkiye'nin en büyük ve en kapsamlı eğitim teknoloji projesi hayata geçirildi.
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlan üyesi Uğur Dershaneleri ve Bahçeşehir Kolejleri ile dünyanın sayılı telekomünikasyon kurumlanndan olan Türk Telekom ortaklığında geliştirilen "Uğurlu Evim" hizmete sunuldu.
Ülkemizin en büyük sorunlarının başında eğitim geliyor. Eğitimde o kadar ciddi problemler yaşıyoruz ki devletin bu problemleri çözmesi hele hele de kısa zamanda çözmesi çok olanaklı görünmüyor. O zaman tabii ki bu görev sosyal sorumluluk anlamında özel sektöre ve diğer kuruluşlara düşüyor.
îşte tam burada ülkemizin geleceğine ışık tutacak ve birçok sorunu çözebilecek bir proje "Uğurlu Evim". "Uğurlu Evim" internet tabanlı mobil bir öğrenme platformu, içinde üç temel ürünü var ve bu ürünler birbiriyle etkileşimli çalışıyor. Örneğin "Uğurlu Vitamin" ürünü var. İlköğretim, 4. sınıftan 8.sınıfa kadar, lise ürünü 9. sınıftan 12. sınıfa kadar bütün müfredatı kapsıyor, içeriğinde bütün müfredatın hem öğretmen tarafından anlatılmış hem de animasyon ve simülasyonlar eşliğinde anlatılmış konu anlatımı mevcut. İçinde elli bin som var ve bu soruların tamamının çözümü var. Öğrenciler istedikleri zaman istedikleri konuya istedikleri kadar çalışabiliyorlar.
Ama bu paketin en önemli yeniliği öğretmen ve okulda kullanımı, şöyle ki; öğretmen sınıfta ders anlatıyor öğrencilere deney yapması gerek veya örnek vermesi gerek, kaç okulumuzda laboratuvar var. Varsa bile donanımı yeterli mi? işte uğurlu vitamin ile öğretmen ders anında bağlanıyor sisteme öğrencilerine deney yapabiliyor örnek gösterebiliyor. Böylece derste öğrenmeyi üç kat artırabiliyor. Bu da yetmiyor, öğretmen öğrencilerine ders sonunda "Uğurlu Vitamin"den ödev verebiliyor öğrenciler eve gittiklerinde ödevlerini yapıyorlar. Ha öğretmen bu ödevleri istediği an kontrol edebiliyor ve öğrencilerinin eksikliklerine göre bir sonraki gün ne anlatacağını planlayabiliyor. Böylece eğitim sadece okulla sınırlı 3-5 saatlik etkinlik olmaktan çıkıp 7/24 hale geliyor.
İşin ikinci ayağı muhteşem, bu kısmı salonda izleyenler "bu kadar olur" diyerek ayakta alkışladılar. Bir düşünün yaşadığınız yerde öğretmen yok, yaşadığınız yerde okul kapalı, yaşadığınız yerde dershane yok ne yapabilirsiniz ki?
işte bu noktada müthiş bir çözüm üretiyor "Uğurlu Evim"; "cardı ders" bu yöntemle öğretmen Türkiye'nin neresinde olursa olsun öğrencilerle internet üzerinde yapılmış bir uygulamayla buluşabiliyor. Sistem bunlan buluşturuyor ve ders yapılıyor. Öyle ilginç ki öğretmen dersini anlatırken öğrenci sınıftaymış gibi dinliyor, parmak kaldınyor som soruyor. Öğretmen öğrenciye söz hakkı veriyor som yöneltiyor. Kısacası sınıfta yapılan her şey ve daha fazlası "canlı ders" ile yapılıyor. Toplantıda bir derse bağlanıldı. Ders İzmir'den yapılıyor öğretmen matematik anlatıyor. Öğrenciler nerede biliyor musunuz? Ta Ardahan'da öğrenciler som sordular öğretmen yanıtladı. Hatta Ardahan'dan bir öğrenci salona bağlanıp teşekkür etti. Bu yöntemle neler yapılmaz ki. Bir düşünün öğretmen sorununuzu çözersiniz, hastalık, hava şartlan vb durumlardan dolayı eğitime ara vermezsiniz. Dolayısıyla kesintisiz eğitime geçmiş olursunuz. İşi üçüncü kısmı anladığım kadanyla geleceğin projesi Türkiye'nin ilk eğitim iletişim hattı "uğurcell". Eğer bir okulda yönetici iseniz veya çocuğunuza değer veren bir veli iseniz.
"Uğurlu Evim"le mutlaka tanışmalısınız. Bütün sorunlarınıza şimdi ve gelecekte çözüm üreteceğine emin olabilirsiniz benden söylemesi.
Reklamındaki küçük çocuğun dediği gibi "ooo öğrenmek artık çok kolay" ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ama bir kişiye özel teşekkür etmek lazım o da bu ülkenin geleceği için sürekli proje üreten ve hayata geçiren sayın Enver YÜCEL e. Sayın Yücel iyi ki varsınız. Bu arada "Uğurlu Evim"le tüm Uğur Dershanelerinde ve AVEA, TTNET bayilerinde tanışabilirsiniz. Bir de www.ugurluevim.com da tabii ki...

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı