• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
23 Nisan 2024 Salı

Sevin Türkiye!

Az daha gayret edilirse olacak gibi! Uzungöl'de, Ayder'de büyük bir rahatlama yaşanacak! Karadeniz bu yaz bomboş kalacak! Sevin Türkiye Araplardan kurtuluyorsun! Esnafımız rahat bir nefes alacak! Şefler, garsonlar, komiler... Hepiniz sevinin! Oteller mis gibi boş kalacak! Vasıta kiralayanlar da sevinsin! Çeksinler tüm araçları otoparka, karşısına geçip keyifle izlesinler!

AVM esnafı da sevinsin! Gariplerin beş dakika oturup dinlenecek vakitleri kalmamıştı!

Sadece Karadeniz'de de değil. Türkiye'nin birçok bölgesinde!

Sanırım Arapları korkutmayı bu kez başardık! Sanırım Araplara 'kendinize tatil yapacak başka bir ülke bulun' çığlığımızı nihayet duyurabildik! Tekme tokat dövdük, kazıkladık, neler yaptık neler! Ama ürkütüp kaçırmayı becerememiştik!

Sevin Türkiye bu kez oldu!

CHP'li belediyeler işe hızlı başladı. Suriyelilerin dükkanları tek tek mühürleniyor. Yeni ruhsatlar verilmiyor. Bunaltma denetimleri icat edildi. Arap medyası olanı biteni haberleştirip kendi kamuoyuna duyuruyor. Sosyal medyada 'Türkiye'ye gitmeyin' uyarıları bile yapılıyor!

Başardık!

Seçim sürecinde CHP'li adaylar kendi seçmenlerine kazanmaları halinde bunları yapacaklarını söylemişlerdi zaten. Kimsenin kimseye kızma hakkı yok. Milletin iradesine saygı duymak gerekiyor.

Turizm gelirlerinde ciddi düşüşler yaşanacak. Oteller batacak. Binlerce kişi işsiz kalacak.

Olabilir!

Millet ne istiyorsa o. Konu kapanmıştır.

Bu arada Yunan Adaları'nda tatil Türkiye'den daha ucuz. Ruslar, Almanlar, İngilizler rotayı Türkiye'den çevirmeye başladılar bile. Antalya da rahat bir nefes alacak! Bu yıl belki kısmi ama seneye çok rahatlayacak çok!

Yerli turist bile yurtdışını tercih ediyor. Valla ne yalan söyleyeyim, ben de! Türkiye'de tatil yapmak dört liraysa dışarıda bir. Tatil beldelerindeki restoranlarda yemek yemek ne mümkün? Menemen olmuş dört yüz lira!

Afrika'yı önerebilirim mesela. Valla Türkiye'ye göre sudan ucuz. Masmavi okyanus, muhteşem kumlar, güneş, safari...

Neyse gelelim biz şimdi asıl mevzuya.

Türkiye ustaca operasyon yiyor. Ustaca! Milletçe bu operasyona katkı sağlıyoruz. Canımız sıkıldıkça fiyat artırıyoruz. Bahane çok nasılsa. Gel gör ki ıstakoz bile göze batar hale geldiyse oluşan sosyolojiye dikkat kesilmek gerekir.

İstanbul kar esareti altındayken İngiliz Büyükelçi ile gizlice bir balıkçıda buluşup 'Kalkan Balığı Ciğeri' yiyen ve bunun için de belediyenin kasasından yüklü bir ödeme gerçekleştiren İmamoğlu'na o gün hiçbir tepki gösterilmemişti. Kalkan Ciğeri'ni bırakın yemeyi Türkiye'de kaç kişi bilir Allah aşkına?

'Beyimizin içtiği bir şişe şarapla kaç ıstakoz alınır mesela' sorusu sorulmaz mı bundan böyle?

Muhalefetin 'bakın bakın ne yemiş, ne içmiş, ne giymiş, nerede kalmış' yaklaşımı bir süre sonra toplum kesimlerinin birbirlerinin yaşam tarzlarına müdahalesine sebep olmaz mı? Bu tehlikeli bir boyut kazanmaz mı?

<p>Sırp askerleri tarafından 8 bin 372 kişinin acımasızca  katledildiği Srebrentisa katliamı Birleşm

Srebrenitsa Soykırımı BMGK'da

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!