• $31,4244
  • €33,9875
  • 2063.93
  • 9193.69
31 Ocak 2024 Çarşamba

Saraçhane bülbülleri

CHP'de bir kez daha aday gösterilmeyen belediye başkanları Aleviliklerinin arkasına sığınıyormuş.

Diyen kim?

CHP eski milletvekili Aykut Erdoğdu.

Durun! Daha vahimi var.

'Böyle insanların hayatı boyunca tek kuruş haram yememiş Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardına saklanmalarına ve onun itibarına zarar vermelerine gönlüm razı olmuyor' diyor.

Yahu ilk cümlenin ardından 'tek kuruş haram yememiş' göndermesi de nedir? Konu ne ara ve nasıl buraya geldi? Konu CHP'deki Aleviler yahu. Tartışmayı başlatan da Ekrem İmamoğlu. Daha doğrusu kurultayın ardından CHP'den Alevileri tasfiye etmeye başlaması.

Bu tasfiyenin sebebi söz konusu bu isimlerin haram lokma yemesi mi?

Aykut Erdoğdu devam ediyor.

'Bunlar yüzünden seçim kaybedilirse kendini bilmez bir güruh -Aleviler yüzünden kaybedildi-diyecek' miş.

Bitmedi!

'Seçim kazanıldığında aynı güruh -Alevilere rağmen kazanıldı-diye ortaya çıkacak ve Aleviler CHP'ye küstürülecek'miş.

Eee? Ne yapsın Aleviler Aykut Erdoğdu?

Bu tasfiyeye ilişkin tek bir sözün yok mu? Var! Kemal Kılıçdaroğlu haram lokma yemedi! Ama bunun da konumuzla ilgisi yok.

Tunç Soyer'i de tasfiye ettiler.

Yerine de Mehmet Cengiz'le iş tutan(!) bir ismi, Cemil Tugay'ı buldular. İlişkiyi Eren Erdem ifşa etti. İsmail Saymaz da çıkıp bu ilişkiyi 'Cemil Tugay'ın acemiliğine denk geldi' diye savundu.

Eren Erdem kapağı yapıştırdı.

'Acemilik döneminde o kadar satmış. Ustalık döneminde Allah İzmir'e yardım etsin'. Yeri gelmişken söyleyeyim Eren Erdem, Kılıçdaroğlu'nun gayri resmi sözlüsüdür.

Tüm bunlar olurken CHP Rize'de bir beldede AK Partili bir ismi aday olarak gösterdi. Söz konusu isim 'manyak mısınız siz ben AK Partiliyim, ömrümde CHP'ye oy vermedim' diyerek itiraz etti. Battal İlgezdi katıldığı canlı yayında İmamoğlu'na zehir zemberek

eleştirilerde bulundu. İmamoğlu'nu savunan Şaban Sevinç'e de 'Saraçhane Bülbülü' dedi. İmamoğlu ise olup biteni sanırım kıs kıs gülerek izliyordur. Başından beri iddiam odur ki İmamoğlu planını yenilgi üzerine inşa ediyor. Günün sonunda 'bu CHP'den bir halt olmaz' deyip istifa edecek. Ve parasıyla sıfır kilometre bir parti kurup başına geçecek. Şu sıralar kendisine yetecek miktarda 'bahane' biriktiriyor.

<p>Yalova'da erken saatlerde bastıran sis görüş mesafesini düşürdü. Sis nedeniyle araç sürücüleri gö

Yalova'da sis etkili oluyor

Eskişehir'de binanın garajı yandı! 30 kişi dumandan etkilendi

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! Bu arabalar 150.000 TL ile 350.000 TL arası…

Pandalar 17 yıl sonra Çin'e gönderildi