• $32,76
  • €35,1848
  • 2450.93
  • 10771.4
28 Mayıs 2024 Salı

Refah'ta katliam Yeniden Refah'ta sessizlik

Refah'ta tarihin en vahşi, en acımasız soykırımı gerçekleşiyor. İsrail'in Refah'taki bir çadır kente gerçekleştirdiği hava saldırısında insanlar yanarak can verdi. Kimin umurunda? Beyaz Saray'dan John Kirby 'Refah'taki olayla ilgili çıkan haberlerden haberimiz var ve bilgi topluyoruz' diyor.

Ne olayı yahu katliam, soykırım! Ne bilgisi topluyorsun?

İsrail Ordusu da şöyle diyor:

'Refah'a düzenlediğimiz saldırı uluslararası hukuka uygundur ve hassas silahlar kullanıyoruz'.

Bir çadır kentteki masum sivillerin üzerine sekiz ton bomba yağdır sonra kalk utanmadan, sıkılmadan hukuktan bahset! Hassas silah kullanmışlarmış!

Batı'nın ikiyüzlülüğünü konuşmayacağım. ABD'nin, İngiltere'nin soykırımlara verdiği desteği de.

Hak, hukuk, adalet, özgürlük, eşitlik, insan... Sözüm ona Batı'nın yüce değerleri bunlar değil mi?

Tabii ki değil!

Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell 'İsrail, Uluslararası Adalet Divanı'nın aldığı tedbir kararlarına uymuyor. Ahlaki ve siyasi güvenilirliğimiz risk altındadır' diyor.

Risk altındaymış! Geçiniz! Sizin sözünü ettiğiniz bu değerleriniz Gazze'de bombalar altında yok olup gitti. İşin aslı zaten böylesine değerleriniz de hiçbir zaman olmamıştı. Bosna'da neredeydiniz?

Batı'nın ikiyüzlülüğünü ciltler dolusu örneklerle anlatabiliriz. Ama konumuz bu değil!

Konumuz Fatih Erbakan!

Refah'ta soykırım yaşanırken Fatih Erbakan'ın niçin sesi çıkmıyor diye merak ettim. Sosyal medya hesabı x'e bir göz attım. Gazze konusunda günlerdir tek bir paylaşım yapmamış. Refah'a yönelik saldırılar sonrası bir twit atmış. Ama ne twit? Dostlar alışverişte görsün!

'Susmayın. Refah'ta katliam var' yazmış bırakmış. Oysa susan kendisi! Paylaşımına bir görsel bile iliştirememiş! Katliamı yapanın ismini dahi zikretmemiş. Katil İsrail, terörist İsrail diyememiş.

Ya ne demiş? Susmayın!

Seçim öncesinin Fatih Erbakan'ı yok ortalıkta. Oysa seçim sürecinde ne kadar da hassastı Filistin konusunda değil mi? Hem de Erdoğan'ın Filistin hassasiyetini tartışacak kadar. Çünkü seçim sürecinde birilerinin kendisinden tek beklentisi buydu. Seçim bitti Filistin Erbakan'ın gündeminden düştü. Şimdi ne diyor? 'Susmayın, Refah'ta katliam var'. Tamam, Refah'ta katliam var! Peki ya Yeniden Refah'ta ne var? Başkalarına 'susmayın' diyeceğinize önce siz konuşsanıza. Meydanlara çıkın! ABD konsolosluğu önüne gidin!

'Katil İsrail, terörist İsrail' diye bağırın. Boykot kampanyaları başlatın.

Hadi!

<p>Yeni sezonu başlayan MasterChef Türkiye ile ekranda yer almaya devam eden Danilo Zanna; İstanbul'

Danilo Zanna: 'Danilo Kebabı'nı mutlaka deneyin'

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları