• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
25 Nisan 2024 Perşembe

Özgür Özel'in estetik ameliyatları boşuna değil

Bir el CHP'yi AK Parti'ye dönüştürmeye çalışıyor. Özgür Özel'e hoşgörüsüne sığınarak 'kaportayı değiştirerek olmaz, kafayı da değiştirmek' lazım diye takılmıştım. Sanırım 'kafayı' da değiştirme niyetinde.

Botoks, Fransız askısı, göz ve ses teli ameliyatı, saç boyaması boşuna değilmiş. Erdoğan'la görüntü verme arzusu da. Dün CHP'nin grup toplantısı vardı. Üye kampanyası başlatmışlar. Startı grup toplantısında verdi Özel. 'Siftah bizden bereket Allah'tan diyerek' ikiz gençlere rozet taktı.

İkizlerden birinin adı Muhammed ötekinin Mustafa'ydı. Yani Barış, Savaş, Devrim, Evrim, Can falan değildi. Bilinçli bir tercihti. O kadar başvuru arasından adları Muhammed, Mustafa olan bu ikizleri seçmişti. CHP Sünnileşiyor! (Kastım belli sağa sola çekmesin lütfen kimse.)

Bakınız Enver Aysever, İmamoğlu'nu eleştirirken söze nasıl başlıyor?

'Sünni, Süleymancı, Milliyetçi, Atatürkçü'...

Gelin görün ki yeni CHP'de İmamoğlu'nun altı hızla boşaltılıyor. İmamoğlu Alman Cumhurbaşkanı ile poz verirken Özel, Erdoğan'la veriyor. İmamoğlu CHP'lileri bile şoke eden 'mülteciler' çıkışı yaparken Özel 'sığınmacıları ülkelerine göndereceğiz' diyor.

İmamoğlu'nun sicili hayli kabarık! Özgür Özel her an patlayacağının farkında. 2028 için kendisine rakip olarak İmamoğlu'nu değil Mansur Yavaş'ı görüyor. Yalansa, böyle düşünmüyorsa çıksın 'Turgay Güler uyduruyor' desin. Bu arada daha kibar bir şekilde söylerse mutlu olurum.

Neyse!

Vaktiyle İmamoğlu da Erdoğan'la görüşmeyi kendi siyasi ikbali için önemsemiş ve koşa koşa Külliye'ye gitmişti. Sandalyeyi kırdı, bir daha çağrılmadı. Mansur Yavaş da gitti. Özgür Özel'in CHP'si 'Saray' yaftalamalarını bir kenara bıraktı bile. 'Erdoğan nerede isterse orada görüşürüm' diyor.

Diktatör safsatalarını da artık ağızlarına almıyorlar. Şaka gibi ama Erdoğan'dan icazet bekliyorlar. Erdoğan'ı kendi meşruiyetlerinin anahtarı olarak görüyorlar. İtiraz edebilirler, doğaldır. Lakin fotoğraf çok net.

CHP ile Erdoğan arasındaki yumuşamaya itirazım yok. Fakat bu yumuşama görüntüsünün sahte olduğunu düşünüyorum.

Şimdi biz gelelim asıl meseleye.

Özgür Özel yerel seçimlerdeki başarının ardından iktidara ilk kez bu kadar yakın olduklarını düşünüyor. Zaferle sonuçlanan seçimde kendisinin de İmamoğlu'nun da Yavaş'ın da bir katkısının olmadığının farkında. Ak Parti'nin hataları ve ekonomi! Bu gerçek '2028'de niçin ben değil' sorusunu sordurtuyor.

Özel, Kılıçdaroğlu'nun aksine ittifakı bir masa etrafında değil CHP içinde oluşturmayı planlıyor. İYİ Parti'den istifa eden milletvekilleri CHP'ye geçiyor. AK Parti'den gönderilen Akepeliler de gündeminde. Onları da CHP'ye alacak. CHP'yi katı, Kemalist, tek tipçi bir parti olmaktan çıkarıp, görüntü de bile olsa AK Parti'ye benzetmeye çalışacak. Bu sayede toplumsal çekinceyi ortadan kaldırabileceğine inanıyor. YRP'den de bir isim CHP'ye geçecek!

Peki aslı dururken, kopyasına millet oy verir mi?

Verir!

AK Parti sermayenin kendisine çektiği operasyonu görmezse, sebepsiz fiyat artışları böyle devam ederse, 'ülke yönetilemiyor' algısı oluşursa geçmiş olsun.

Et fiyatları bir haftada yüzde 30 artıyor. Sebep? Yok! Müdahale yahut tedbir de yok. Tavuk fiyatları uçuşta. Son beş ayda yüzde 172 artmış. Niye artmış? Sebepsiz! Çimento fiyatı yüzde 50'ye yakın artış gösterdi. Var mı sebebi? Yok!

Kimse başka bir tarafa çekmesin, alıp çarpıtmasın lütfen ama Erdoğan'ın millet yararına 'diktatör' olma vakti çoktan geldi. İnanarak söylüyorum ki millet böyle bir diktatörü başının üstünde taşır. Avrupa'nın sözüm ona en demokratik ülkelerinde bile var böyle 'güzel diktatörler'.

Sermayenin derin Avrupa ve ABD ile birlikte çektiği operasyonu Türkiye biliyor. Erdoğan'dan gereğini yapmasını bekliyor. Hepsi bu!

<p>Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü koordinesinde Çorlu İlçe Jandarma Komutanl

Denetimde sürücülere 113 bin lira ceza

Faizsiz kredi imkanı: 7 banka duyurdu! Anında onaylı 25.000 TL

Erciyes Dağı eteklerinde açtı! Koparmanın cezası 244 bin TL

Arazi anlaşmazlığında aile meclisinden ölüm çıktı