• $33,0771
  • €36,1942
  • 2611.96
  • 11139.5
3 Temmuz 2024 Çarşamba

Mesele Suriyeliler değil

Erdoğan bugün çıkıp 'bir ay içerisinde Türkiye'deki tüm Suriyelileri ülkelerine göndereceğiz' dese buna ilk önce CHP karşı çıkar. Bırakın karşı çıkmayı Erdoğan'ı 'zalim' ilan ederler. Fondaş yazar-çizer tayfası da ortalığı ayağa kaldırır.

Bakmayın siz sabah akşam Suriyeliler üzerinden atıp tuttuklarına.

DEM Partililer de istemezler Suriyelilerin ülkelerine gönderilmelerini.

ABD de istemez, Avrupa da!

Çünkü PKK eliyle Suriye'nin kuzeyinde demografiyi değiştirdiler. DEAŞ da yardım etti. Bölgede yıllardır PKK'ya müzahir bir nüfus oluşturmaya çalışıyorlar. Böylece oldubittiye getirip bir PKK terör devleti kuracaklar, kurduracaklar!

Şimdi haklı olarak diyeceksiniz ki 'o halde Kayseri provokasyonu niçin tertiplendi'? Doğru soru. İzah edelim öyleyse. Cevap fon zengini Ruşen Çakır'ın sosyal medya hesabından attığı şu mesajda saklı.

'Erdoğan iktidarının Suriye politikasının tüm yönleriyle iflas ettiğinin ayan beyan ortaya çıktığı günlerden geçiyoruz'.

Suriye politikası tüm yönleriyle iflas etmişmiş! Bak sen! Niye peki? Kayseri'de ortaya çıkan sapık yüzünden mi? Yoksa eşzamanlı olarak Suriye'de icra edilen bir başka provokasyon yüzünden mi?

Neden?

Geçici Suriye Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa 'bu provokasyonlar terör örgütleri, Rusya, rejim ve İran tarafından yapılıyor. Bu olaylar Suriye halkının bir davranışı değil, olayların hesabını soracağız. Türkiye bizim kardeş devletimizdir' diyor.

Türkiye ile Esad arasındaki yumuşama sinyalleri en başta PKK'yı rahatsız ediyor. Provokasyonların arkasında onlar var. Ağustos ayına erteledikleri sözde yerel seçimlerin önünü açmaya çalışıyorlar. Türkiye buna müsaade etmiyor doğal olarak. Ve de dün olduğu gibi.

Şimdi sormak lazım Ruşen Çakır'a 'iflas' bunun neresinde?

Kayseri'de ortalığı savaş alanına çevirenlerden kırkı uyuşturucu, gasp, tecavüz ve hırsızlıktan sabıkalı. Erdoğan iktidarının Suriye politikasının iflasını bunlar mı sağlamış oldu?

Dalga dalga Türkiye'nin dört bir yanına yayılmak istenen olaylarda amaç Suriyelileri memleketlerine geri göndermek değil, Türkiye'yi karıştırmak. Eşzamanlı Suriye'de meydana gelen provokasyonlarla da Türk askerinin geri çekilmesini tartışmaya açmak.

Hatırlamakta fayda var! CHP ve DEM, Suriye tezkeresine 'hayır' demişlerdi. Zeytin Dalı, Bahar Kalkanı, Barış Pınarı gibi harekatlara da karşı çıkmışlardı. Tıpkı ABD gibi.

Demem o ki Türkiye'nin Suriye'de terörle mücadelesine karşılar. Yine hatırlamakta fayda var. 'Sınırımızda DEAŞ kuracağına PKK bir devlet kursun' diyorlardı.

Uzun lafın kısası mesele Suriyeliler değil PKK'lılar. Hedef de Türkiye!

<p>Trump'ı 'kaçak göçmenler' kurtardı...</p><p>Yasa dışı göçmenlerle ilgili tabloyu okumak için başı

Trump'a suikast girişimi neden öngörülemedi?

Üniversite tercihi yapacaklar dikkat! İşte en çok para kazandıran meslekler

Kıbrıs Barış Harekatı'nın az bilinen fotoğrafları! İlk kez göreceksiniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Temmuz 2024)