• $13,4394
  • €15,2685
  • 794.055
  • 2045.93
30 Aralık 2020 Çarşamba

Kim yalan söylüyor

Kızı vahşice öldürülmüş bir baba, durduk yere bir milletvekiline niçin iftira atsın?

Atmaz, atamaz!

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin’den söz ediyorum. Yavrusu vahşice öldürülmüş sonrasında ateşe verilip yakılmış ardından bir varile konulup üzerine beton dökülmüş Pınar’ın babasından. Hâlâ uyuyamıyordur. Acısı eminim hiç hafiflememiştir. Bir ömür de hafiflemeyecektir. Allah bir kez daha sabır versin, metanet versin.

Pınar Gültekin’e bunları yapan caninin bir daha gün yüzü görmesi mümkün değil. En ağır şekilde cezasını çekecek. Aksini düşünmek imkânsız. Hal böyle iken, Pınar’ın babası kalkıp da niçin CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’e iftira atsın?

Niye niye?

Atmaz, atamaz!

Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı’nın annesi CHP İlçe yöneticisiymiş. Olayın ardından ‘CHP zarar görmesin’ diye apar topar istifa etmiş. Böylesi bir ortamda ne ara aklına geldi de ‘istifa’ derdine düştün?

O caniyi CHP’li bir anne yetiştirmiş’ gibi akıllara ziyan ve de ahlaksızca cümleler kurmayacağım. Ama o anne CHP’li değil de mesela Ak Partili olsaydı yahut MHP’li, caniyi de mağduru da bırakmış bunun üzerinde tepiniyor olacaktı birileri.

Şimdi diyecekler ki ‘madem anneyle ilgili böyle cümleler kurmayacaksın, ne diye gündem yaptın’?

Öyleyse izah edeyim.

Caninin ailesi CHP’li. Cani de! Ama üye mi değil mi bilmiyorum; araştırmak lazım, zira mühim! Üyeydi de o da annesi gibi istifa mı etti yahut ettirildi? Bakmak lazım!

Bir de ailenin CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’le bağlantısı, irtibatı araştırılmalı. Zira Pınar’ın babası Sıddık Gültekin diyor ki:

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin beni aradı –aile zaten çok perişan davadan vazgeçin- diye ricada bulundu’.

Korkunç bir rica!

Gültekin bu rica karşısında şaşkına dönmüş!

Duymamış olayım’ demiş.

Ama şimdi tüm Türkiye duydu.

İddianın muhatabı CHP milletvekili Süleyman Girgin ise babayı yalanlıyor.

“Pınar Gültekin’in cenazesinden bir gün sonra mağdur ailesiyle taziye amaçlı aramanın dışında hiçbir diyaloğum olmamıştır. Buna rağmen insani amaçlı bir aramanın bu noktaya gelmesinden şaşkınım. Davaya benim müdahil olduğuma dair en ufak bir kanıt, en ufak bir teknik bulgu, en ufak bir ima ortaya çıkarsa ben sadece CHP’den değil milletvekilliğinden de istifa edeceğimi taahhüt ederim.”

Şimdi sorarım size!

Sıddık Gültekin durduk yere niçin Süleyman Girgin’e iftira atsın? Niye yapsın? Yapmaz, yapamaz! Ne ihtiyacı var yahu? Hayatın doğal akışına ters.

Gelelim Süleyman Girgin’e!

‘Şaşkın’ olduğunu söylüyor. ‘Yapmadım’ diyor.

Peki, yapsa ‘yaptım’ der miydi?

Bilmiyorum!

Sizce hangisi yalan söylüyor?  

<p>Haber: Ayşe Gültekin</p><p>Şehirlerarası ulaşım ağı  olan Bayrampaşa, dünyanın tekstil mer

Atila Aydıner ile 'yerli yerinde' Bayrampaşa Belediyesi'nden anlamlı eser

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları