• $32,186
  • €34,9973
  • 2506.08
  • 10895.3
12 Ekim 2022 Çarşamba

Kılıçdaroğlu'nun adaylığı ve CHP'deki rahatsızlık

Eminim başlığa şaşırmışsınızdır.

'Bu da nereden çıktı' diyenler vardır. Tane tane izah edeyim öyleyse. Bilgiler bizzat parti içinden. Malum, şu benim CHP'li yurtsever dostlardan. Beni bugüne kadar yanılttıklarına şahit olmadım.

Gelelim CHP'deki söz konusu rahatsızlığa!

Kemal Bey hani şu geçenlerde, gecenin bir vakti çalışma odasında kamerasını kurup 'başörtüsü' konusunda bir açıklama yapmıştı ya; işte o gecenin sabahında MYK toplantısı varmış. O toplantıda Güneydoğu Anadolu bölgesinde bazı yerlerdeki ilçe başkanlarının görevden alınıp alınmaması konusu tartışılmış. Dört saat süren toplantının bir buçuk saati bu tartışmayla geçmiş. Kalan iki buçuk saatte de havadan sudan bahsedilmiş. Yani akşam kamera karşısına geçip 'başörtüsü' açıklaması yapacağından kimsenin haberi yokmuş.

Ha keza ABD ziyareti de öyle. Faik Öztrak ve CHP'li vekil Yunus Emre'yi de son anda aldığı bir kararla yanında götürmüş. Selin Sayek Böke ise zaten ABD'deymiş. 'Sen de bize katılırsın' demişler.

İşin CHP'liler açısından daha da can sıkıcı yanı ise bu geziyle ilgili partinin ABD temsilcisi Yurter Özcan hiç aranmamış bile.

Ne fikri sorulmuş, ne de bir yardım istenmiş. Bu arada CHP sanırım Yurter Özcan'a ABD temsilciliği için aylık on sekiz bin dolar maaş ödüyormuş.

Sorun ödenen maaşta değil, maaş bile verdiğin halde niçin istifade etmediğinde.

Geziyi planlayan kişiye gelince.

CHP'li yurtsever dostum bununla ilgili iki isim veriyor.

Biri reklamcısı Akan Abdula diğeri de İBB Başkanvekili Selçuk Sarıyar.

Sarıyar'ın ABD'de sıkı bağlantıları var bu arada.

Bitmedi!

Reklamcısı Akan Abdula bu süreçte Kemal Bey'e 'partiden kiminle çalışalım' diye soruyor. Kemal Bey'in verdiği cevap kısa sürede parti içinde duyuluyor ve yine ciddi rahatsızlığa sebep oluyor. Kemal Bey ne mi diyor?

'Bırak partiyi'!

Tuhaf bir şekilde Kemal Bey arkadaşlarına güvenmiyor, aldığı kararların dışında tutuyor. Dün açıkladı; ABD ziyaretinin ardından iki Avrupa başkentine gidecekmiş. Biri İngiltere diğeri Almanya.

Ne kadar manidar değil mi!

Önce ABD sonra İngiltere ve ardından Almanya. Kemal Bey bu ziyaretlerde süper beyinlerle görüşüp ilim, bilim, teknoloji alanında bilgi alacakmış. Yersen!

Gelin görün ki MYK'nın bu ziyaretlerin planlanmasından da yine haberi olmamış. Herkesin ve bizim kafamızdaki soru da doğal olarak şu oluyor:

Kemal Bey bu kararları nerede ve kiminle alıyor?

Kemal Bey bu ziyaretlerinin ardından kasım ayında adaylığını açıklayacakmış. CHP'li yurtsever dostum şöyle diyor:

Yüzde bir milyon!

Gerçi ABD' de yaptığı açıklamada bunun ipucunu verdi ve açık açık kasım ayını işaret etti.

Bu arada yeri gelmişken söylemeden geçemeyeceğim; CHP'li yurtsever dostum, parti içinde ajanstan ciddi bir rahatsızlığın olduğunu da aktardı.

'Kemal Bey'i YouTuber yaptılar yahu' diyorlarmış.

Ve bir başka kulis bilgisi!

Kemal Bey adaylığını 11 Kasım'da açıklayacakmış. Böyle bir şey yapar mı ben pek emin olamadım? Bekleyip göreceğiz. 10 Kasım malum Atatürk'ün ölüm yıldönümü. Kemal Bey kendisini ikinci Kemal olarak görüyormuş. Cumhuriyet'in yüzüncü yılında yani 2023'te ikinci Kemal mottosuyla seçim çalışmalarını yürütecekmiş.

Kemal Bey açısından bu çok iddialı bir o kadar da riskli. Dostça bir tavsiye; aman diyeyim! Ajans mı verdi bu aklı bilmiyorum ama sıkıntı çıkar bilesin. Gülünç duruma sokar sizi. Komik olur.

Ve son bir not.

Kemal Bey'in ABD gezisi sonrası ya adaylığını açıklamadan önce ya da hemen sonra Türkiye'de gündem değişecekmiş!

Sanırım FETÖ yine bir şeyler pişiriyor.

Kemal Bey bu tür şeylere geçmişte de tevessül etmişti. Tarihten hiç mi ders çıkarmaz.

<p>Fransa'da Rouen Açıkhava Festivali'nde sahne alan sanatçı Sinan Akçıl, binlerce insanın katıldığı

Sinan Akçıl soykırımcı Netanyahu'ya seslendi

Donmuş tavuk çözenler dikkat! Eğer sıcak suda bekletilirse…

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi