• $32,1724
  • €35,0099
  • 2504.66
  • 10895.3
11 Mayıs 2023 Perşembe

Kaybettiklerini biliyorlar

Kılıçdaroğlu biliyor.

Akşener de.

Ekrem biliyor, Mansur biliyor.

Davutoğlu, Babacan bilse de olur bilmese de.

Neyi peki?

Seçimi kaybettiklerini!

Meral Akşener ta en baştan beri biliyordu. 'Kılıçdaroğlu'nu kaybedecek aday ilan etmişti. Masayı dağıttı, o kadar küfür, hakaret, tehdit yedi ama tıpış tıpış geri döndü. O saatten sonra kendisinin de kaybettiğini biliyordu. İYİ Parti yüzde beş alsa öpüp başına koyar.

15 Mayıs sabahı Türkiye bambaşka bir güne uyanacak. Meral Akşener partisinin başında kalabilecek mi mesela? Bence kalamayacak! Yazın bir köşeye.

Yenilginin faturası kime kesilecek acep? İstanbul'u perişan eden, şımarıklığıyla CHP'lileri bile çileden çıkaran, bir büyük fırsatı hayırsız evlat misali yiyip bitiren turist Ekrem'e mi, yoksa aday olmakta direten Bay Kemal'e mi?

Dünya Erdoğan'ın yeni galibiyetini konuşurken, Türkiye maalesef muhalefetin kavga-gürültüsünü dinleyecek!

'Mansur Yavaş olsun' diyenler üç beş mitingde dinledikten sonra Kılıçdaroğlu'na rahmet okumaya başladılar. İki kelimeyi bir araya getirmemesine mi yanarsın, konuştuklarının anlaşılamaması mı? Vizyon misyon hak getire!

Karamollaoğlu, Babacan ve Davutoğlu dersen; esamesi okunmuyor. Konu mankenliğinden bir adım öteye geçemediler zaten. Seçim sonrası onlara da yürüyecekler; 'çalışmadınız koşturmadınız' diyecekler.

Hele ki Davutoğlu'na! 'Hani bir selamınla Anadolu ayağa kalkıyordu' diye hesap soracaklar! Buna inanmış olmak ahmakçaydı ya hadi neyde. Memleketi Konya'da bile esamesi okunmayan Davutoğlu'ndan bunu beklemek başka nasıl izah edilebilir ki?

Temel Dede 'Ramazanlık'tı. İftar, sahur, tespih, takke, hurma...

Babacan sokağa çıkamadı. Nasıl çıksın ki? Nereye gitse 'seni sığır çobanı yapmazlardı' diyen bir adam dikiliverdi karşısına.

Hasılı Erdoğan düşmanlığıyla da bir yere kadardı.

Düzce'de başka konuş, Hakkari'de başka! Ne yani millet kör müydü? PKK terör örgütünün adayı olarak arzı endam edeceksin, FETÖ sana umut bağlayacak! Sonra seçim kazanacaksın!

Vah ki vah!

Kasetle genel başkan olmuş birinin, yeni bir kasetle Muharrem İnce'nin saf dışı bırakılmasına seyirci kalmasının izah edilecek tarafı var mı? Eyvallah, güldük, eğlendik! Bağırdık, çağırdık!

Bu arada HDP'li Sırrı Sakık şöyle diyor:

'İlk kez böylesine tarihi bir fırsat varsa değerlendirilmeli. Yüz binler cezaevinde, onların gözü bizim üzerimizde. Bun insanların özgürleşmesi... Sandık başına giderken bunların muhasebesini yapmayacaklar mı'?

Şimdi hakikate odaklanma vakti.

Ey Bay Kemal! Bu millet sandık başına giderken bunun muhasebesini yapmayacak mı sanıyorsun? Bu seçimin PKK ile FETÖ'nün Türkiye ile hesaplaşma seçimi olduğunu bu millet görmüyor mu sanıyorsun?

Kandil'e verdiğin sözler ortalığa saçıldı.

Yabancı basın kuruluşlarına verdiğin demeçler bardağı taşırdı.

Oyun bitti!

Ve son bir not.

Erdoğan düşmanlığı yaparak seçim almayı düşünenler keşke bu millet niçin Erdoğan'dan vazgeçmiyor diye kafa yorsaydı bugün çok daha farklı yerlerde olurlardı.

Nasip meselesi mi, kumaş meselesi mi siz deyiverin.

<p>Geçtiğimiz günlerde OpenAI, ChatGPT'nin yeni yapay zekâ  modeli GPT-4o'yu duyurmuştu. </p><p>Tekn

Yapay zeka savaşları başladı!

Donmuş tavuk çözenler dikkat! Eğer sıcak suda bekletilirse…

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi