• $32,1777
  • €35,0253
  • 2506.24
  • 10895.3
8 Mayıs 2024 Çarşamba

İçeride ama karıştırmaya devam ediyor

Özgür Özel önce Erdoğan'ı sonra da Bahçeli'yi ziyaret etti. İlk görüşme öncesi 'bayram değil seyran değil' dedirtecek bir gelişme yaşandı. Piyasada 'iktidara yakın' rozetiyle gezinen bir arkadaş 'Osman Kavala serbest bırakılsın' diye bir yazı kaleme aldı.

Sonra Özgür Özel, Erdoğan'ı ziyaretinde bu konuyu gündeme getirdi.

Bu görüşmenin ardından Özgür Özel Avrupa Parlementosu'nu ziyaret etti. Gündem yine Osman Kavala'ydı! Neymiş orada saati sorsa 'Osman Kavala'yı serbest bırakın' diyorlarmış-mış!

İktidara yakın(!) arkadaş konuyla ilgili ısrarını yazılarında sürdürdü. Hezeyanlarına, garabetler de ekledi. Neymiş? Osman Kavala bu suçu parlamenter sisteme karşı işlemiş-miş.

Eee? 'Başkanlık sistemine geçildiğine göre bu ceza düşmeliymiş'.

Komik bile değil! Ben de seçkinlerin hukukuna itiraz edeyim o vakit. Parlamenter sistemde işlenen tüm suçlar affedilsin mesela.

Şaka yapıyorum tabii ki!

Ve dün!

Bahçeli, Özel'i kabul etmeden az önce MHP grubunu topladı. Az sonra ağırlayacağı misafirine Osman Kavala konusunda net mesajını verdi.

'Türkiye'nin itibarını, istikbalini ve saygınlığını Osman Kavala'ya bağlayanlar korkunç bir bühtanın failleri değiller de nedir? Bunlar Sorus'un çocuklarıdır' dedi.

Kanımca bu sözlerin ardından Özgür Özel, Kavala'nın 'K'sını bile ağzına almamıştır.

Kavala'nın yapıp ettikleri ortada. Yargı kararı da. Kim olduğu da biliniyor. ABD 'Osman Kavala'yı serbest bırakın' diyor. AB de! Dünyanın tek derdi Osman Kavala!

İktidara yakın(!) bu arkadaş 'Osman Kavala serbest kalsın ekonomi şaha kalkar' diyor. Niye ki Kavala serbest kalırsa servetini devlete mi bağışlayacak? Öyle bir serveti mi var?

Kavala içeri girince ekonomi niye bozuldu ki? Kavala Hazine ve Maliye Bakanı mıydı?

Niye kimse açık açık konuşmuyor o halde?

Kavala küresel muktedirlerin adamı. Tutuklanmasına çok bozuldular. İşleri yarım kaldı. O yüzden öfkeliler ve ekonomimize saldırıyorlar.

Bu mudur söyleyemediğiniz?

Yazık!

Yoksa Cumhur İttifakı'nı mı bölmeye çalışıyorsunuz?

Ya da anayasa değişikliğini mi engelleme gayretindesiniz?

Ne Kavala'ymış be arkadaş! Yakalandı, hüküm giydi, cezaevine girdi. Ama ülkeyi karıştırmaya devam ediyor. İktidara uzağı da sözüm ona yakını da 'Kavala serbest bırakılsın' diyor.

18'inci yüzyılda, Çar 1. Petro, Rusya'nın çıkarları için, mümkün olabildiği kadar İstanbul'a ve Hind

Çerkeslerin Kısa Tarihi

Donmuş tavuk çözenler dikkat! Eğer sıcak suda bekletilirse…

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi