• $28,938
  • €31,8403
  • 1901.57
  • 8020.58
24 Ağustos 2023 Perşembe

Herkes kaşınıyor

Kaotik bir dönem geliyor. İnsanoğlu'nun çaresizlik içinde çırpınacağı bir dönem. Herkes ama herkes kendi başının çaresine bakmak zorunda kalacak. Kötüler böyle istiyor.

İyi de kötüler böyle istedi diye mi olacak her şey? İşin bu kısmı mayınlı arazi!

Kötülüğe maruz kalan insanın bizzat kendisi bu işin neresinde? Ya da kötü kim?

Pandeminin yeni varyantından söz ediyorlar!

Eris'miş adı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yüreğimize su serpti sağ olsun! Eris Türkiye'ye henüz erişmemiş. Grip gibi bir şeymiş! Ama yaşlılar dikkat etmeliymiş.

Kovid-19 malum özelde yaşlıları hedef almıştı. Hafızayı, tecrübeyi! İnsanın geçmişle bağını niye koparmak istediler ki? 'Ben siftah yaptım, komşum henüz yapmadı ondan alın' diyen bir esnaftan ne kötülük gelebilirdi ki?

Sonra dükkana gitmeden alışveriş yapmayı öğrettiler bize. Önce eve kapattılar peşinden can sıkıntısı peydahladılar. Canımız sıkıldıkça aldık.

İneklere taktılar bir de kafayı! Beş bin motorlu arabalarla gezip ineğin çıkardığı gaza kabahat buldular. Ete savaş açtılar, yapayını ürettiler. Biraz Çin tuzuyla ayakkabı köselesi bile lezzetlenir ne olacak?

Çoluk çocuğu parçalayan başıboş köpeklere bile müdahale edemez olduk. Hayvan hakkı, hayvan haklı! Ama inekler hayvan değil!

Nesli bozmak için milyarlarca dolar bütçe ayırmışlar. 'Nesli bozmayın' deseniz linç yiyorsunuz. Tohumu zaten fesada uğratmışlardı.

Farkında mısınız herkes kaşınıyor! Demem o ki alerjik hastalıklarda artış yaşanıyor. Paketli ürünlerden uzak durulmalı ama karı-koca çalışıyor nasıl olacak? Tencerede yemeği kim pişirecek? Sorsanız zaman çok kıymetli. İyi de elindeki telefondan başını kaldıran var mı?

Çocuklar koşmuyor, zıplamıyor artık. Hepsinin gözlüğü var! Afrika'daki çocuğun yok ama! Fakirlikten değil, ihtiyacı olmadığından. Çünkü henüz herkesin oyuncağı akıllı telefona sahip değil.

Ya mideniz? Kaç kişiden kaçının mide şikayeti var? Kim biliyor? Çevrenizde küçük bir araştırın bakalım. Midesi sağlam kaç kişi bulacaksınız.

Kim denetliyor yediklerimizi? Kim denetleyebilir ki? Margarini tereyağı diye marketin rafına kim koyuyor? Yarısı margarin olan peyniri peki? Ucuz marketlerden satın aldıkları ucuz ürünlerin pahalılarıyla aynı olduğunu zannedenlere ne demeli? İki ürünün muhtevasına hiç bakan oldu mu? Ya peki 'aynı ürün daha ucuz' yalanıyla kim mücadele edecek?

Ne o içiniz mi daraldı?

Robotlar kapıya dayandı. En gelişmiş, en güçlü, en akıllı köleyi icat etmiş; kaprisli, mızmız ve dahi masraflı insanla mı uğraşacak? Yenisini bir tek şarja takacak.

Ya insan?

Bir virüslük canı var! Alarmlar çalmaya başladı mı tıpış tıpış herkes evine kapanacak. Hem kapanmasa ne olacak?

Alıp başınızı ormana, derinliklerine kaçmak zorunda kalacaksınız ama onları da yakıyorlar. Son düzlükte medeniyet üretemeyen insan kendi eliyle inşa ettiği sistem tarafından maalesef yok edilecek.

Kötüler istedi diye mi peki? İnsan bunun neresinde hiç sorgulamayacak mı?

Ne o içiniz mi daraldı? Kaç mevsim daha kiraz yiyeceksiniz?

Nereye koşuyorsunuz?

Niçin yavaşlamıyorsunuz?

Yakındır! Dünyadaki bütün büyükşehirler zayıfları kusacak. Üzülmeyin köyünüze dönün. Daha mutlu, huzurlu ve dahi sağlıklı olacaksınız. Şehrin kuramadığı güçlülere gelince pil taktırıp yaşayacaklar!

Ve son bir not.

'Bu da nereden çıktı şimdi' diyenleriniz varsa şayet; dünya bu tartışmayı çoktan başlattı haberiniz olsun.

'Yaşlıları tedavi etmeyelim, o kadar masrafa ne gerek var' diyenlere karşı Batı'da alttan alta bir savaş başladı bile.

İnsanoğlu insan olduğunu hatırlarsa kurtulacak.

<p>İçişleri Bakanı Yerlikaya'dan yapılan açıklamada 'Akaryakıt Kaçakçılığına yönelik 46 ilde eş zama

Akaryakıt kaçakçılığına yönelik 46 ilde eş zamanlı operasyon

İstanbul Arnavutköy'de İETT durağında dehşet! Oğlunun ölüm yıl dönümünde eski dünürüne kurşun yağdırdı

Sağanak nedeniyle araçlar sürüklendi, iş yerlerini su bastı

BM Genel Merkezi'nde Filistin sergisi açıldı