• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
30 Kasım 2023 Perşembe

Hadi bakalım boyunuzun ölçüsünü görelim

Siz bu satırları okurken yani bu sabah Özgür Özel İYİ Parti'nin kapısında olacak. Kamuoyuna 'nezaket' ziyareti olarak duyuruldu.

Yersen!

Özgür Özel bu ziyaret öncesinde CHP grubunda 'bu belediyeleri sadece CHP oylarıyla kazanmadık. ittifakla kazandık' dedi.

Tavlama cümleleri!

Özel'in Akşener ziyaretinde yanında kimler olacak şu satırları yazarken henüz belli değildi. Mesela İmamoğlu olacak mı? Ya da Mansur Yavaş!

İYİ Parti'den kimler olacak? O da henüz belli değildi. Peki belli olan ne? Akşener'in yerel seçimlere ittifaksız girme arzusu! İttifak istemiyor. İmamoğlu'na, Özel'e sorsanız 'yok yok istiyor' modundalar. Sanırım Meral Akşener tarafında can sıkıcı bir tavır olarak değerlendiriliyordur.

Akşener ittifak istemediğini açıkladığı ilk grup toplantısında 'Kantara çıkacağız, boyumuzun ölçüsünü alacağız' demişti. Bu aynı zamanda 'hadi bakalım sizin de boyunuzun ölçüsünü görelim' demekti.

'Kemal Kılıçdaroğlu kazanamaz' dedim, dinlemediniz.

Ne oldu?

Kazanamadı.

Şimdi ne diyorum? İttifaksız kazanamazsınız!

Özgür Özel bunun farkında. O yüzden 'ittifakla kazandık' vurgusu yapıyor bu aralar.

Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmazmış. Şu saat itibarıyla Meral Akşener'in unutmadığı bir 'ayaz' var. Fikrini değiştirir mi, değiştirmek zorunda kalır mı bilmiyoruz?

Ama genel seçim sürecinde yediği ayazı unutmadığı çok açık. 'Değnek' siyasetinden kurtulmak rüştünü ispatlamak istiyor aksi halde İYİ Parti yok olup gidecek. Kulislerde İYİ Parti'nin İstanbul adayının ismi de konuşulmaya başlandı.

Ali Fatinoğlu.

İşadamı. İmamoğlu'nun eski arkadaşı. Eski. Sanırım uzunca bir süredir araları iyi değil. Duyumlar o yönde. Derinlemesine peşine de düşmedim doğrusu. Yanılıyorsam Ali Bey düzeltsin lütfen, bir kasıtla yazmıyorum.

Öte yandan HEDEP de İstanbul için bir aday belirledi.

Pelin Batu.

Geçmişte 'ailecek oyumuzu HDP'ye verdik' diyen emekli Büyükelçi İnal Batu'nun kızı.

Sırrı Süreyya Önder'in ismi geçiyordu lakin istememiş.

HEDEP'te rota Pelin Batu'ya dönmüş.

Şimdilik kulislerde bunlar konuşuluyor.

O ara Ekrem İmamoğlu HEDEP'e bir teklif götürmüş. CHP'li yurtsever dostum söyledi. Tabii ki iddia. HEDEP'e İstanbul'da aday çıkarmaması için Esenyurt, Ataşehir teklif edilmiş. HEDEP Kadıköy'ü de istemiş. İzmir'in de adı geçiyormuş.

Tüm bunlar olurken CHP'de otuz bine yakın üye istifa etmiş.

Aleviler sosyal medya üzerinden İmamoğlu'na yürüyor. Zira Kılıçdaroğlu'nun devrildiği kurultayın şaibeli olduğunu düşünüyorlar. Malum şu para pul işleri. Bunu da kendilerine karşı yapılmış bir operasyon olarak değerlendiriyorlar.

Neyse.

Takip edelim bakalım neler olacak?

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi