• $32,5416
  • €34,997
  • 2434.35
  • 10471.3
5 Haziran 2024 Çarşamba

Ey ahali alma

Galericiler kan ağlıyor. Daha düne kadar keyifleri nasıl da yerindeydi oysa. Bayilerden arabaları çekip liste fiyatının da üstünde satıyorlardı. Hem de peynir ekmek gibi! Millet araba bulamıyordu. Külüstür diyebileceğiniz arabalara bile bir çuval para ödüyordunuz.

Yaz geldi, Kurban Bayramı kapıda. Okullar haftaya tatil. Ama otomobil piyasasında yaprak kıpırdamıyor. Fiyatlar ufak ufak aşağı çekiliyor. Ama nafile.

Konut piyasası da öyle. Ev fiyatları almış başını gitmiş. Üç liralık daire beş olmuş altı olmuş! Ederinin çok çok üzerinde. Ama alan daha doğrusu alabilen de yok. Herkes birbirine bakıp fiyat yükseltti. Bu fiyatlardan alan büyük kazık yedi ve zararda.

Faizler desen zirvede. Kredi çekip onu geri ödemek imkansız!

'Dolar düşecek' deniyor. İhracatçıları da önümüzdeki aylarda kötü bir sürpriz bekliyor. Sanırım doların düşmesiyle birlikte ithalatta artış göreceğiz. Doğal olarak istihdamı olumsuz etkileyecek.

Öte yandan an itibarıyla işçi bulmak, usta bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Marangoz yok, sıvacı yok, tesisatçı yok, garson yok, kalfa yok, çırak yok... Kimse bu işlere dönüp bakmıyor bile. Olan da bir süredir deprem bölgesinde. Orada işler bitince ne olacak peki?

Suriyelileri ufak ufak gönderiyoruz. Bazıları da kendisi gidiyor. Korkarım arar hale geleceğiz.

Mobilya sektörü ciddi sıkıntıda. Tekstilin de eli kulağında.

Temmuzdan sonra ev sahibi-kiracı kavgalarına şahit olacağız.

Emekli maaşlarına yapılacak artış emekliyi memnun etmeyecek.

Sürekli ekmek aldığın bizim mahallenin fırınında çalışan usta dün koluma girip 'abi işler hiç iyi gitmiyor. Bunları konuşun artık' dedi. Aslında her fırsatta dile getiriyorum. Ama bugün bir kez daha yazayım istedim.

Hal böyle iken gündem ne kadar sessiz değil mi? Başıboş sokak köpekleri de olmasa hiçbir sorunumuz kalmayacak. Çünkü herkes suçlu. Fırsatçılığın sonu maalesef böyle oluyor.

Galericisi, emlakçısı, müteahhidi, marketçisi, turizmcisi, esnafı acaba ekonominin bu hale gelmesinde bir parça da olsa kendisini sorumlu görüyor mudur?

Ya bürokratı, sermayesi?

Siyasetçisi her daim suçlu zaten!

Umarım bunlar en kötü günlerimizdir!

Ya bir de bunlar, daha iyi günlerimizse!

Birileri varsın hoplasın zıplasın ben hakikati söylemekten geri durmayacağım!

Ey ahali alma! Şu sıralar ev de alma araba da! Kıyafet de alma, mobilya da! Restorana da gitme. Temel ihtiyaçlarını karşıla sadece. Bak piyasalar nasıl yola gelecek! Avrupa'dan pahalı hale geldi yahu, izahı yok. Londra'da ev İstanbul'dan ucuz. Her şey ucuz!

Et ucuz, peynir ucuz, yumurta ucuz!

<p>Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen şahıs, uyumak için otogarın mescidine girdi. Üzerinden

Otobüs terminalinin mescidinde ölü bulundu

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''

Milliler inanmış bir kere!