• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
30 Ocak 2024 Salı

CHP'yi tarumar edecek

Battal İlgezdi'nin istifası CHP'de taşları bir kez daha yerinden oynattı. Ama İmamoğlu'nun umurunda değil. Zira İlgezdi'yi sevmiyor. Nefret ediyor. Çünkü İlgezdi Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın, kurultayda onu desteklemiş bir belediye başkanı.

Alevi aynı zamanda.

CHP toz duman ama İmamoğlu'nun umurunda değil.

Kusura bakmasın 'sözde' eş genel başkan Özgür Özel de sözünü dinletemiyor.

İmamoğlu makamına çağırdığı Battal İlgezdi'ye 'seninle yol yürümek istemiyorum' demiş.Yekten, yüzüne, çiğ bir şekilde...

Bu karardan ne CHP MYK'sının haberi var ne de PM'nin. Demem o ki İlgezdi'nin istifası yeniden aday gösterilmeyecek olmasıyla ilgili değil. İmamoğlu'nun kendisine duyduğu kin ve nefretle ilgili.

Nedir bu kin ve nefretin sebebi?

İlgezdi'nin Kılıçdaroğlu'nu desteklemiş olması. Ve de Alevi!

İstifasının ardından Kemal Bey İlgezdi'yi arayarak 'fevri hareket etme, CHP'ye zarar verecek tutum ve davranışlardan uzak dur, sabret' nasihatinde bulunmuş.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu'na 'kızgın ve kırgın' olduğunu biliyoruz. İmamoğlu uzunca bir süredir Kılıçdaroğlu'dan randevu almaya çalışıyor lakin kapı duvar. Geçtiğimiz günlerde bir cenazede yan yana gelmeden aynı safta buluşan ikili arasındaki soğukluğu cümle alem gördü. İmamoğlu 'fırsat bu fırsat' diyerek Kılıçdaroğlu'nun kulağına eğilip bir yemek davetinde bulundu.

Nafile.

Kapı duvar!

Nasıl olmasın? Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın ne kadar isim varsa tırpanla, sonra da hiçbir şey olmamış gibi randevu iste. Dalga geçer gibi!

Aynı Kılıçdaroğlu Özgür Özel'le tam iki saat otuz altı dakika görüştü. Ne görüştüklerini bilmiyoruz. Lakin bildiğimiz bir şey daha var! Nedir o? Özgür Özel de İmamoğlu'dan rahatsız.

Eş genel başkanlık işi pek de hoşuna gitmiyor. Dahası var! Özgür Özel İmamoğlu yanında zaten 'azıcık' eş başkan.

Dönelim İlgezdi'nin istifasına!

İstifanın gerekçesi 'Alevilerin CHP'den tasfiyesi' meselesi. Kılıçdaroğlu'nun bir tertibe kurban gittiğini düşünüyorlar. Tertibin arkasındaki ismi de biliyorlar. Herkes biliyor.

Canan Kaftancıoğlu da İmamoğlu'na öfkeli. İspat edemem ama nefret ettiğini söyleyebilirim. İmamoğlu Mansur Yavaş'ın da canını sıkıyor. Yavaş'ı kendi ikbali önünde engel olarak gören İmamoğlu ona da bir 'güzellik' düşünüyor!

Mansur Yavaş'a CHP'liler de sahip çıkmıyor. O da zaten afişlerinde CHP'yi silmiş.

Başından beri söylüyorum. İmamoğlu günün sonunda CHP'yi tarumar edip istifasını verecek. Sonra 'parasıyla' bir siyasi parti kurup başına geçecek. Planı böyle! İstanbul'da seçimi kaybettiğinde ilan edeceği suçluyu daha şimdiden belirlemiş bile. Kemal Bey!

<p>Denizli'deki suç örgütü operasyonunda yakalanan 21 şüpheliden 17'si tutuklandı. </p><p>İl Emniyet

Suç örgütüne yönelik operasyon: 17 kişi tutuklandı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi