• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
8 Şubat 2024 Perşembe

CHP Kandil'i nasıl ikna etti

Başak Demirtaş İstanbul'a adaylığını açıklayınca İmamoğlu cephesinde bir panik havası oluşmuştu. Yazarı-çizeri anında konuya dalıp 'AK Parti ile Selahattin Demirtaş anlaştı' dedikodusunu tedavüle soktular.

Kendi ürettikleri bu dedikoduya bir süre sonra kendileri bile inandı.

'Başak Demirtaş DEM'in adayı olacak, seçimi Murat Kurum kazanacak sonra da Selahattin Demirtaş hapisten çıkacak' demeye başladılar.

Hızlını alamayan 'sadece Demirtaş değil, Öcalan'ı da çıkaracaklar' diye üfürdü.

Başak Demirtaş'ın İstanbul'dan aday olma ihtimali İmamoğlu taraftarlarının uykusunu kaçırıyordu. Zira Demirtaş aday olursa İmamoğlu İstanbul'da kaybetmekle kalmaz, hezimet yaşardı.

CHP medyası bu dedikoduları üretirken, CHP kurmayları da DEM'le pazarlığı sürdürüyordu oysa. Sahi durup dururken Başak Demirtaş'ın İstanbul'a adaylığını ilan etmesi de nereden çıkmıştı? Şuradan! CHP-DEM pazarlığında sorunlar çıkmıştı.

CHP DEM'in isteklerine 'Evet' diyecekti demesine de bunu kamuoyuna nasıl izah edecekti? Bu gayrimeşru ilişkiyi meşrulaştırmanın yolu bir dedikodu üretmekten geçiyordu. 'Biz DEM'le anlaşamadık, AK Parti anlaştı'!

Bu yalanı ısrarla tekrarladılar. Defalarca!

Derken Başak Demirtaş adaylıktan çekildi. Hem de Kandil'in talimatıyla. Terör elebaşlarından Mustafa Karasu CHP'yle yaptıkları ittifakı kutsayıp bir kez daha yüceltti. İttifakların önemine vurgu yaptı.

Böylece amaç hasıl olmuştu. Artık hiç kimse CHP-Kandil İttifakı'na laf söyleyemeyecekti.

Öyle ya 'AK Parti görüşürken iyiydi de CHP görüşünce mi sorun oldu' diyeceklerdi. Ama AK Parti'nin bu konuda ne bir görüşmesi ne de pazarlığı söz konusuydu.

Neyse!

CHP şu saatten sonra DEM ne isterse korkmadan, çekinmeden verebileceğine inanıyor. Ama yanılıyor. DEM İstanbul'dan aday çıkarmasa bile İmamoğlu'nun işi zor. Hem de çok zor!

Yazın bir köşeye 'demişti' dersiniz.

Bu arada Özgür Özel'e de sormak lazım. Kandil'i Başak Demirtaş'ı aday göstermemeleri konusunda kim ikna etti? Dahası nasıl ikna etti? Peki bu irtibatı kim kurdu? Kandil'le pazarlık nerede yapıldı?

Tabii ki bu soruları duymamazlıktan gelip cevaplamayacaksın.

Ama yakındır çıkar kokusu!

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi