• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
31 Aralık 2014 Çarşamba

Biri izah etsin bakalım!

Rahip Santoro.
Hrant Dink.
Necip Hablemitoğlu.
Üzeyir Garih.
Danıştay Saldırısı.
Zirve Katliamı.

Son döneme damga vuran bu suikastlarla ilgili bir arpa boyu yol alınamadı. Elimde bir delil yok; lakin inancım odur ki, tüm bu cinayetler tek bir merkezin işi! Dahası, bu merkezin birbirinden habersiz ve bağımsız alt birimleri var. Görüntüde bu alt birimler farklı farklı ideolojileri temsil ediyor olabilir. Ama zor zamanda hepsi bir şekilde güç birliği yapıyor!
***
6-7 Ekim olayları ve Cizre’deki saldırılarda paralel yapının parmağını hep birlikte gördük.
Soru şu:
PKK ve paralel yapıyı bir araya getiren irade nedir?
Ekrem Dumanlı ne demişti hatırlayın! “Cemaat Güneydoğu’da oyunu BDP’ye verdi.” Oysa cemaat çizgisi BDP’ye de, HDP’ye de, PKK’ya da, KCK’ya da düşmandır!
***
Cemaat Büyük Birlik Partisi’ni kontrol altına almayı başardı.
İddia şu:
BBP ile MHP, 2015 seçimlerinde ittifak yapacak. Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, emekli Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici MHP listesinden meclise girecek.
Nasıl yani?
Engin Alan’ı paralel yapının elinden kurtarmak için aday yapan MHP, şimdi de bu isimleri mi partiye alacak?
***
Komünistleri, sosyalistleri, ulusalcıları, sağcıları, solcuları, cemaati Ekmeleddin İhsanoğlu’nun etrafında toplayabilen irade nedir?
Yahut Oktay Ekşi’yi Zaman Gazetesi’ne götüren, Ekrem Dumanlı ile kucaklaştıran irade nedir? Onlarcasını sayabiliriz. Düne kadar cemaate küfreden CHP, bugün nasıl oldu da o cemaatle kol kola girdi?
***
Dönelim şimdi en başa.
Soru şu; Necip Hablemitoğlu’nu kim öldürdü?
Hablemitoğlu, öldürülmesine neden olan ve yayınlayamadığı “Köstebek” adlı kitabında şunları söylüyordu:
•ABD’nin tüm dünyadaki tarikatlara ön gördüğü modeli ülkemizde Fethullahçılar uyguluyor. Laik Cumhuriyetimiz için en büyük tehdit olan bu tarikatın arkasındaki dış desteğin ABD olduğunu, Türkiye’de ve dünyada bilmeyen yok.
• Hocaefendi, kalabalık mahiyeti ve 24 saat yanından eksik olmayan doktorlarıyla birlikte Pennsylvania eyaletinde özel bir çiftlikte yaşıyor. Çiftliğin bulunduğu bölge FBI koruması altında. FBI tarafından Fethullahçılara 1991 yılında tahsis edilen bu çiftlikte, YÖK ya da MEB tarafından bu ülkeye gönderilen Fethullahçı yüksek lisans öğrencilerinin örgütlenme toplantıları gerçekleştirdikleri biliniyor. CIA yetkilileri ile Eyalet valisinin temasları sonucunda, cemaatin eyalet sınırları içinde bir de okul açtığı gelen duyumlar arasındadır.
• ABD Büyükelçiliği ve konsoloslukları, hocaefendilerini ziyaret edecek tüm ziyaretçilerin vize problemini 10 yıllık vize vererek, çözümlemektedir.
• Bizzat kendi yandaşlarının açıklamalarına göre hocaefendi yakın zaman öncesine kadar, Türk devletinin istihbarat örgütlerine ajanlık yapmaktaydı. CIA ile bağlantısının gelişmesinden sonra bu tür enformasyon hizmeti statüsü içinde bir süre daha devam etti. Ta ki bu çarpık ilişkiyi Türk Silahlı Kuvvetleri ve MİT fark edinceye kadar, kamuoyu; onları barışın simgesi olarak tanımaya devam etti.
• Fethullahçılara göre, Humeyni bir gün nasıl İran’a dönmüşse, hocaefendileri de öyle anlı-şanlı dönecek ve Çankaya’ya oturacaktır.
• Bir taraftan ABD ile ilişkilerini sürdüren Fethullahçılar, diğer taraftan Vatikan, Fener Rum Patriği, Musevi Hahambaşısı derken, çeşitli ülkeler arası kuruluşlarla da paslaşmaya başlamışlardır.
Cemaat bu iddialar üzerine Hablemitoğlu’nu mahkemeye verdi. İzmir 13. Asliye Hukuk Mahkemesi; Necip Hablemitoğlu’nu suçlu buldu ve Gülen’e 1 milyar lira manevî tazminat ödemeye mahkûm etti. Sonra bir şey daha oldu. Nuh Mete Yüksel, “kaset komplosuna” kurban gitti.
Hablemitoğlu da öldürüldü.
***
Peki, tüm bunları niye anlattım, iddiam nedir?
Açıkçası hiçbir iddiam yok. Olan biteni hiçbir suçlamada bulunmadan aktardım. Hepsi bu!
***
Ve son bir not.
Anasının karnındaki bebeği bile dinleyen paralel yapı, nasıl olur da bu cinayetleri aydınlatamaz, aklım ermiyor?

<p>10. Uluslararası Fetih Kupası kapsamında Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları 2'ncisi Milli sporcumuz N

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları 2'ncisi Milli sporcumuz Nihat Türkmenoğlu ile hedeflerini konuştuk

Tunceli'de teröristlerin kullandığı depo ve sığınak imha edildi! Özel eğitimli köpekler tespit etti

Hurdalıktan aldığı aracın son hali herkesi şaşırttı! İşte kare kare o değişim

pirinç tanelerini sanat eserine dönüştürüyor! Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor