• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
12 Aralık 2023 Salı

AK Parti İzmir'i alabilir mi

CHP yandaşları haklı bir tedirginlik yaşıyor şu sıralar. Zira partide işler pek iç açıcı değil. Ön seçimyapma konusunda 'namus' sözü veren Özgür Özel bir takım mazeretlerin arkasına sığınıpverdiği sözü tutmadı.

Eş genel başkanlık modeli partiyi kattı karıştırdı. Özgür Özel bir yandan, Ekrem İmamoğlu öbür yandan... Daha kimler kimler! Bırakın ön seçimi, anket bile yok. Ya ne var? Onun adamı, bunun adamı.

CHP yandaşı Halk TV'nin candaş neferi İsmail Küçükkaya bile isyan etti. Ama ne isyan!

'Kulağımıza geliyor! Adaylar onun sekreteri bunun sevgilisi olmasın' dedi.

Sevgili İsmail Küçükkaya'nın kulağına gelen sekreteri, sevgiliyi sanırım CHP içinde herkes biliyor. Benim de kulağıma geldi lakin ispatlayamayacağım için yazmıyorum. Kaldı ki bana ne? Zaten eli kulağındadır. Saçılır ortalığa.

Bir başka candaş Fatih Portakal da isyanlarda. 'Niyeyse' demeden devam edelim. O da Malatya milletvekili Veli Ağbaba'ya takmış kafayı. İzmir'in ilçelerinin adaylarını belirlerken akrabalarını kolluyormuş.

Tepkilerin odağında Murat Karayalçın da var Gökhan Günaydın da...

Neyse, biz şimdi asıl konumuza gelelim.

Tunç Soyer İzmir'den yeniden aday gösterilmeyecek. Soyer buna rağmen hâlâ bir umutla temaslarını sürdürüyor. Tunç Soyer'in bir kez daha aday gösterilmemesine en çok da HEDEP'liler bozuluyor. 'Niyeyse' demeye gerek yok yine!

İzmir'i Muharrem İnce'ye teklif etmişlerdi ama Buğra Gökçe'nin ismi de tedavüle girdi. Bu arada İYİ Parti de malum aday çıkarıyor. Tunç Soyer'i HEDEP kaparsa da şaşırmayın.

Gelelim AK Parti'ye.

AK Parti'nin İzmir adayı üç aşağı beş yukarı belli. Geriye etkin bir stratejiyle seçimi almak kalıyor. Alabilir mi? Bence mümkün. Hatta İzmir'in önümüzdeki yerel seçimde en güçlü adayı AK Parti'nin olacak. İzmirli CHP'lilerin hatırı sayılır bir kısmı bu kez yıllardır oy verdiği partiye hesap soracak. Yazın bir köşeye 'dediydi' dersiniz.

İzmir'in dağ gibi sorunları var. Alt yapı, üst yapı ne ararsan! Deprem diye bir büyük tehlikesi var. Onlarca yıllık CHP yönetimlerinde tek çivi çakılmamış. 'Odunu koysalar bile CHP'ye oy veririm' diyenlerin sayısında ciddi düşüş gözlemleniyor. Dahası var! Mahalle baskısından çekinenler sandığa gidip başka bir partiye oy verecek ama 'CHP'ye verdim diyecek.

Gelelim İstanbul' a. İmamoğlu panik ve çaresizlik içerisinde kıvranıyor. Hâlâ HEDEP ve İYİ Parti'den umutlu. Kendi oyları eridiği gibi ittifakın da sonlanmış olması kara kara düşündürüyor.

Benzer bir durum Mansur Yavaş için geçerli. Dahası Yavaş bir de İYİ Parti'ye 'oyum yüzde 60' diye meydan okudu.

Onu yapmasaydı iyiydi!

Bu arada bir de Özgür Özel var. Çiçeği burnunda genel başkanın ilk sınavı. CHP'nin en kısa süreli genel başkanı olarak tarihe geçmesi an meselesi.

Demem o ki 31 Mart'tan sonra CHP'de yeni değişimler yaşanabilir.

İzleyip görelim.

<p>İsrail aylardır Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguluyor. Filistinli

Mescid-i Aksa'ya Filistinliler akın etti

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu