• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
19 Haziran 2011 Pazar

Kenan Doğulu konser güncesi

Çarşamba akşamı Kenan Doğulu'nun açık hava konserine gittim.
Çok da iyi yapmışım.
Konser bitip de evime geldiğimde kendimi eğlenceli hissediyordum.
Sanırım Kenan'ın alamet-i farikası da bu.
Tüm izleyen/dinleyenlerini en dipten alıp en tepeye çıkartacak enerji onda mevcut!
Söz konusu Kenan Doğulu ve yaz konseri olunca tüm İstanbul'un orada olduğunu söylememe de gerek yoktur sanırım...

YA SAHNE YANSAYDI?
Tam eğleniyoruz yanımda oturan Pelin Akat elime boş bir kağıt tutuşturdu. 'Bu gece ay tutulması var. Hayatında istemediğin ne varsa bu kağıda yaz saat 23.15'te yakacağız' dedi. Şöyle bir kafamı uzattım, ileride oturan Esin Övet çoktan listesini yazmış bana 'mutlaka yapılacak' bakışları fırlatıyor.
Aldım kalemi elime başladım yazmaya... Fakat bu öyle bir şey ki tam bitirdim derken aklına başka bir 'istemediğin şey' daha geliyor.
Saat 23.15 olduğunda da gerçekten elimizdeki listeleri oracıkta yaktık. Ortamı yanık kokusu kapladı.

SİBEL CAN VE KENAN OLMAZ!
Konserin bir bölümünde Sibel Can ve Kenan Doğulu sahneyi paylaştı. Kenan, Sibel Can'a bir şarkı vermiş. O vesileyle de sahneye çıkıp beraber seslendirmeleri gerekmiş. Yan yana bu kadar uyumsuz bir ikili az bulunur doğrusu... Tamamen ayrı dünyaların, tarzların, zamanların insanları.
Çalışmalarını ortak sahneye taşımadan devam ettirirlerse ne ala!

Dondurmacı
Dondurma için çıldıran insanlar tanıyorum. Ben onlardan biri değilim hatta dondurmayla aram pek yoktur diyebilirim. Tek bir istisna dışında. Çocukluğumda Suadiye'de Sinem dondurmacısı vardı, bilmem bilir misiniz... Bir kuşak öncesi de Sini adıyla tanır. Yıllar önce Suadiye'de kapattılar Sinem'i, Burgaz Ada'da açtılar. Sırf karamelli dondurması için vapura atlayıp gitmişliğim var, düşünün yani. Lezzetinin yanı sıra artık katkısız, suni hiçbir malzeme kullanılmadan yapılan dondurma bulmak neredeyse imkansız. Geçen hafta bu tutkumu iyi bilen bir arkadaşımdan haber geldi. Sinem'in adı değişmiş, Suadiye Dondurma olmuş. Bağdat Caddesi Kazım Özalp Sokak'ta yeniden açılmış. Valla ben ilk fırsatta gideceğim, dondurma aşıklarına duyurulur!

VJ Bülent 'bile' evlenmis
Gelin vazgeçelim bu şov dünyasında hatalardan arınmak için düzenlenen evlilik numaralarından. Çünkü işin suyunu çıkardılar.
Doğrudur, adı skandala karışan, uyuşturucuya bulaşan, cinsel kimliği ayukka çıkan hemen evlenip, çocuk yapıp adını temizlemeye çalışmaktadır. Kimi epey de başarı elde etmiştir. Ama bu 'taktik' kokuştu artık. Neden mi? Cevabı çok basit... Kuşum Aydın ve Fatih Ürek gibi 'iddialı' insanların gazetelere evlilikle ilgili yaptıkları açıklamalar inandırıcılıktan o kadar uzaktı ki, sanat camiasının klasikleşmiş taktiği de inandırıcılığını kaybetmiş oldu.
Sanki bunlar yetmezmiş gibi şimdi de VJ Bülent'in kısa süren saadetini okuyoruz gazetelerde.
En son 'Eşcinsel olduğum için işten kovuldum' açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Şimdi ise evlenmiş, boşanıyormuş bile.
Boşanma sebebini ise 'çocuk baskısı' olarak açıklamış... Bir dahaki 'topluma uygun kişi konseptli imaj çalışması'nda çocuk da yaparlar artık!

Soner Yalçın'a özel not: Babalar Günün kutlu olsun...

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak