• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
15 Ocak 2024 Pazartesi

Kuklalar ve kuklacılar

Türkiye geçtiğimiz yıl mayıs ayında Cumhurbaşkanlığı ile milletvekilliği genel seçimlerini yapmıştı. Ülkemizde muhalefet partilerinin seçim yarışı içinde iktidarı değiştirme çabaları normal bir durum. Ancak geçtiğimiz seçim döneminde terör örgütü baronlarından çok sayıda açıklama yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kaybetmesi için terör örgütleri adeta seferber olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi bir zaferle seçimi kazanınca bu terör örgütlerinin Türkiye planları suya düşmüştü.

İşgalci İsrail'in Gazze'de başlattığı soykırıma en güçlü tepkiyi Cumhurbaşkanı Erdoğan gösterince terör örgütleri sahiplerinin destekleriyle Türkiye saldırmaya başladılar. Yurt içinde yok olmaya başlayan PKK terör örgütü, yurt dışında taşeronluğunu yaptığı ülkelerin talimatıyla saldırılarını artırdılar. Gazze'de soykırım yapan ve onlara destek veren devletler, Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyinde besledikleri PKK/YPG/KCK terör örgütlerini üzerimize salıyorlar.

PKK/YPG/KCK terör örgütleri 2023 yılının son günlerinde 22 ve 23 Aralık'ta Pençe-Kilit Harekât bölgesinde 12 kahraman askerimizi şehit etmişti. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz bu saldırılara karşılık olarak Irak ve Suriye kuzeyinde toplam 71 hedefe hava harekâtı icra etmiş, 59 teröristi etkisiz hâle getirmişti.

12 Ocak 2024 tarihinde ise Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan PKK/YPG/KCK teröristleriyle çıkan çatışmada dokuz askerimiz şehit oldu, dört askerimiz de yaralandı. Kahraman ordumuz saldırılara anında cevap vererek terör unsurlarına ağır bedel ödetiyor. Şimdiye kadar 50 hedef imha edildi, 64 terörist etkisiz hale getirildi.

Bu saldırıların ardından 13 Ocak günü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında güvenlik toplantısı yapıldı. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada "Türkiye Cumhuriyeti'nin, bekasına yönelik tehditleri kaynağında engelleme ve imha etme stratejisi çerçevesinde terör örgütü PKK/YPG/KCK ve destekçileriyle mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürmekte olduğunu açık ve net bir biçimde ifade ediyoruz" denildi.

Türkiye terörle mücadelesini her alanda sürdürme kararlılığındadır. Terörün her kaynağı kurutulmalıdır. Ülkemizde PKK terör örgütünü desteklediğini inkâr etmeyen DEM gibi siyasi partiler var. PKK terör örgütüne müzahir STK, sendika, meslek odaları ve barolar var. Kamu kurumu niteliğindeki bu kuruluşlar PKK'ya terör örgütü demiyor. Kelime-i tevhidi rejim tehdidi olarak görerek suç duyurusunda bulunan barolar, PKK'ya terör örgütü diyemiyor. Yoğun tepkiler gelince de şehitlerimizin katilleri belli değilmiş gibi "nereden gelirsen gelsin" diyerek failleri gizlemeye çalışıyorlar. ABD'de, İngiltere'de ve Hollanda'da herhangi bir siyasi parti, sendika, oda veya baro DEAŞ'a terör örgütü demez ise veya DEAŞ'ın ülkelerine yaptığı saldırılar karşısında tepki göstermezse o kurumlar varlıklarını sürdürebilirler mi? Bizde ise PKK terör örgütünün TBMM'deki şubesi DEM'in sözde vekillere terörist başına TBMM kürsüsünden selam gönderiyor. CHP ise DEM'lileri kırmızı halıyla karşılıyor, teröre karşı ortak metne imza atmaktan kaçınıyor.

Hatırlayalım. CHP, 22-23 Aralık'taki terör saldırı için TBMM'de grubu bulunan partilerin ortak metnine imza atmamıştı. Milletimizden gelen eleştiriler üzerine bireysel metin yayınlamak zorunda kalmış ancak burada fail "PKK terör örgütünün" adını söyleyememişti. PKK terör örgütünün adını metinde yazmama nedenini ise terör örgütünün propagandasını yapmak istememeleri olarak açıklamıştı. Şimdi ise ortak metin çağrısı yapılmasına rağmen CHP yine parti olarak açıklama yaptı. Ancak bu sefer açıklamada "PKK terör örgütü" ifadesini kullanılıyor. CHP'nin önceki tutumunu milletimiz tarafından yoğun eleştiri aldığı için değiştirdi. Demek ki şehitlerimizin katili PKK terör örgütünü adıyla birlikte kınamak teröristlerin propagandası olmuyormuş.

Ne yaparlarsa yapsınlar hem kuklacılardan hem de kuklalardan döktükleri kanın hesabı sorulmaktadır, sorulacaktır.

<p>Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un Türkiye ile ülkesi arasındaki Savunma ve Ekonomik İşbir

İmzalar atıldı! Somali'de anlaşma sonrası kutlama töreni

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu