• $32,5931
  • €34,8626
  • 2509.97
  • 9693.46
22 Şubat 2024 Perşembe

Yaşasın şeriat

B.

Uğur Mumcu'nun cenazesinde duymuştuk evvela o menhus sadayı, akabinde sloganlaştırdılar da, dilden dile dolanır oldu. "Kahrolsun şeriat!" diye bağıranların, maksadını aşan bir söz ettiklerinin farkında olup olmadıklarını bilemeyiz; lakin, hakaretleri hem dine hem de dinin mübelliğine yönelikti.

Efendimiz aleyhissealatu vesselamın pek çok evsafından birisi de "Sahib-i Şeriat"tır. O'nun şeriatına Şeriat-ı Garra-i Muhammediyye denir ki, İslamiyet bundan başka bir şey değildir. Ki biz Sahib-i Şeriat (S.A.V) efendimizin diğerlerinin yarın kalan işini tamamlamak üzere gelen bir son peygamber olduğuna inanmadığımız; aksine ondan mukaddem cümle enbiyanın (aleyhimüsselam) vazifesinin, Şeriat-ı Garra-i Muhammediyye'ye dahil, lakin o kemalde olmayan bir dini anlatmak olduğuna inanırız.

Hulasa, şeriat, O'nun âlemlere rahmetliğinin bir remzidir.

Bu bahsi uzatıp haddimi aşmayayım. İlmiyeli değilim, velakin ümmet-i Muhammed'denim ve ilmihalimi bilmek üzerime farz. Buraya kadar doğru gittikse burada susalım, zira buradan sonraya ehliyet sorarlar.

Sevgili İsmail Halis ile her Salı saat 11.00'de yaptığımız "Üç Nokta" programında da söyledim, burada yazarak kayda matbu olarak geçmesini de isterim: şurası bence gayet açıktır ki, Şeriata hakaret blasfeminin ta kendisidir, bizzat dine düşmanlıktır, öyle lâik hukuk sistemini falan savunmak da değildir.

Alıp veremedikleri İslamiyet'le de değildir. Bizzat dine ve din kurumuna düşmandırlar. Peki efendim, Hıristiyanlığa, Yahudiliğe bu kadar toleranslılar da neden bir tek İslamiyet görünce kırmızı görmüş boğaya dönüyor, kontrollerini yitiriyorlar? Bunu konuşalım bundan sonraki yazımızda, zira şimdilik yerimiz dar.

Bugünlük "Yaşasın şeriat!" diyelim ve bırakalım. Şeriata sahip çıkmanın hepimizin vazifesi olduğunu hatırlatalım ve sözü bir sonraki yazımıza havale edelim. Şeriat nedir ne değildir, neden İslamiyet, neden din? Bütün bu mevzuları bir sonraki yazımıza havale edelim vesselam.

<p>Avrupa'dan birçok ülkede, sanatçılar düzeyinde boykot süreci  devam ediyor.</span><br></p><p>İrla

Eurovision'da İsrail protestoları devam ediyor!

Tokat'ta kırılmanın olduğu fay hattı görüntülendi

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmeli?

Filistinliler kıtlıkla sınanıyor!