• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
18 Ağustos 2022 Perşembe

Kör değneğin...

B.

Gazetelerin magazin sayfalarını okumuyorum, okuyanlara hayret ediyorum; böyle bir haberciliği hiç anlamıyorum. Ahmet Ayşe ile yine birlikteymiş kavgaları Ahmet yüzük alınca sona ermiş... Kime ne bize ne?

Fakat ne yalan söyleyeyim magazin sevmeyen magazin ile alakadar olmaktan ar eden ben, birkaç gündür Muharrem İnce ile Merdan Yanardağ arasında yaşanan gerilimi büyük bir keyifle izliyorum.

Hani pek muhterem teyzelerimiz her gün her gün yayınlanan öğlen kuşağı reality show'larını heves ve heyecanla bekler ya aynen o şekilde bekliyorum acaba şimdi hangisi ne diyecek diye.

Doğrusu hepimizin bildiği ancak ne hikmetse asla konu etmediğimiz bir şeydir fon müptelası gazetecilerin oradan buradan aldıkları para.

Konu etmeyiz, zira pek çoğumuz orta sınıf Türk'üzdür ve birilerinin cebi ile ilgili yorumda bulunmak, yatak odasıyla alakalı dedikodu yapmak, herhangi bir mahcubiyetini yüzüne vurmak bizler için utanılacak bir şeydir. Yapamayız, yapmamışımdır çok şükür. Ayıbı açık etmek ayıptan daha ayıptır diye öğrendik...

Fakat hadise hepimizin bildiği minval üzere ayyuka çıktı ki, CHP ve İyi Parti o onurlu muhalif kanalları, ki bunların pek çoğu aynı zamanda oradan buradan fon alan arkadaşlarımızın temerküz ettiği yerlerdir, gayet tatmin edici şekilde fonluyor.

Dediğim gibi ben bu tarz meselelerin üzerinde durmam, konu da etmem; zira bize her vesileyle onursuzluk atfeden, almadığımız şeyi aldığımızı iddia eden, yapmadığımız şeyleri yapmakla suçlayan adamlar gibi görgüsüz, görmemiş, sonradan görme cümlesinden değilimdir çok şükür. Fakat bir de illallah noktası var, ikrah ettiğimiz nokta var.

Bütün onursuzluklarının hilafına bizleri birtakım onursuzluklarla müttehem kılan bu terbiyesizler sürüsünü muhatap almak gibi bir hataya düşmem. Gelgelelim ağızlarından çıkanı kulaklarının duyma vakti geldi de geçiyor.

Gün sonunda oradan buradan devşirdikleri maddi olanaklarla aldıkları araçlarına binerek seyahat eden bu arkadaşlar, akbil basarak otobüse binen bizleri iktidar yalakası ve yetim hakkı yiyen adamlarmışız gibi mesnetsiz ve yalan dolu ithamlarla itham ettikleri demde elbette bir şey yapmıyorsak da meseleyi kabağın sahibine havale ediyoruz. Kabak davasından vazgeçse de kabağın sahibi davasından vazgeçmiyor.

Gerçi bunlar zeka hususunda çok iddialı arkadaşlar değildir, saygıyla karşılanacak bir müktesebatları da yoktur. Bunlar anlamaz fakat kıymetli okurlarımız için biz bir kere daha hakikati ikrar edelim.

Elbette iktidar yalakası falan değiliz! İktidar değilken de bu mahallenin çocuğuyduk, iktidardayken de şımarmadık, kimsenin tepesine çıkmadık, herhangi bir yerden nemalanmadık, hiçbir çıkar ve karşılık olmadan burada duruyoruz. Yarın bir gün konjonktür değişirse yine yerimiz burası olacaktır.

Bu, rüzgarın estiği istikamete göre kendine kıble seçen rüzgar güllerinin anlayabileceği bir şey değildir elbette. Fakat bizim gidecek bir başka yerimiz yok, herhangi bir yere gitme talebimiz de yok. Burada duruyoruz diye hiç kimseden pey akçesi istiyor da değiliz.

Hatasıyla sevabıyla biz, ait olduğumuz bu çevrenin, bu sosyolojinin, orta sınıf Türk'ün, iki zalim arasında kalmış Kürt'ün, zalimin zulmüne hainin hıyanetine uğramış mazlumun yanında durmaya çalışıyoruz bir fazlası değil!

Kör değneğini bellemiş gibi her vesileyle bizlere çıkar kovalayan adam muamelesi yapmalarına sessiz kalacak da değiliz.

Onuruyla dimdik duran, biteviye hakaret işitip, tehdit edilen arkadaşlarıma selam olsun! Hepsinin sofrasında yemek yer, hepsinin çayını kahvesini içerim.

O helal sofranın altına dökülen ekmek ve onur kırıntıları birtakım fonlarla semiren gazetecilere kayboldukları onursuzluk ormanında yol bulmaları için yeter.

Fakat dikkat etsinler, alışkın olmadıkları helal lokma bünyelerine dokunmasın.

<p>Olay Yeni Mahalle'de yaşandı. Edinilen bilgiye göre, vatandaşlar kaldırımda yılanı fark etti. Bun

Elazığ'da kaldırımda yılan paniği

Ticaret Bakanlığı ekipleri İstanbul'da market ve restoranları denetledi

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılı! TCG Anadolu Gemisi geçit törenine hazır

Kastamonu'da şaşırtan olay! Söğüt ağacının gövdesinde kiraz ağacı büyüdü