• $32,4117
  • €34,5734
  • 2446.05
  • 9795.63
28 Şubat 2022 Pazartesi

Elbette 28 Şubat'tan bahsedeceğiz

B.

Dikkat edin siz hâlâ ve durmadan 28 Şubat'tan bahsediyorsunuz diyenlerin hepsi bir şekilde 28 Şubat yüzsüzüdür.

Hatta demokrasi demokrasi diye inleye inleye bizlere bir şeyler anlatmaya çalışanların bir kısmı da 28 Şubat yüzsüzüdür.

Neyse listeyi saymayalım bunlar tarafından moda kılındı muhatabını yani bizleri mütemadiyen itham etmek şimdi o listeyi saymaya başlarsak yazının haddini aşar.

Ezcümle bunların hepsi neredeyse bilaistisna 28 Şubat yüzsüzüdür.

Elbette 28 Şubat'ta onurlu bir duruş ortaya koyan ve günümüzde de farklı tekniklerde bulunanları bu cümleden zikredemem. Kendilerine saygımla devam edeyim.

Şimdi siz bugün yine bir şekilde 28 Şubat'tan bahsedecek o günlerde işlenen şenaatleri sayacak ve doğal olarak gündem olması hasebiyle bunları rahatsız edeceksiniz ya, "öff amma bitmez mağduriyetiniz varmış" diyecek ya birileri, muhtemelen o da 28 Şubat yüzsüzüdür.

Zira unutmayalım ve hatırlayalım: 28 Şubat'ın failleri yalnızca asker üniforması giymişler, andıçlara giden onur haysiyet bilmez adalet mensupları ve bürokrasinin iflah olmaz çanak yalayıcı emir kulları değildi.

Bir de köşe bucak siyasal komiserlik yapan kokonalar, utanmaz arlanmaz konu komşu, okulda sınıf arkadaşı, parkta yan salıncakta çocuğunu sallayan adam vardı.

Çok değil bundan birkaç sene sonra bunlar utanmadan toplumu kutuplaştırıyorsunuz diyecek kadar yüzsüzleşmişti hatırlayacaksınız.

Utanmamakla ilgili genel bir temayül vardır bunlarda çok da hayret etmeyiniz.

Ve lakin artık Allah rızası için mahcup da olmayınız! Utanmazlarca mahkum edilmeyiniz!

Yemedikleri halt, işlemedikleri cürüm kalmadı o dönemde ve akabinde hiçbir fatura ödemediler hatta utanmadan devr-i sabık yaratmaktan falan bahsettiler.

Hiçbir fatura ödeme yiyeceklerini çaldıklarını çıktıklarını iade etmeyeceklerini, hayatlarından çok önemli şeyler çaldıkları kızların ve çocukların hayatlarını hiçbir şekilde tazmin etmeyeceklerini söylediler ve helal olsun sözlerinin eri adamlarmış; gerçekten de böyle oldu, hiçbir fatura ödemediler, hiçbir mahcubiyet hissetmediler, hiçbir tazminat kendilerince bir devrin gadre uğrayalarına takdim edilmedi.

Hal böyle olunca ister istemez halen alacaklılar olarak devam ediyoruz. 28 Şubat'tan da 28 Şubat'ın faili alçaklardan da bahsetmeye zira dediğim gibi fatura hâlâ açık, garson tepenize dikiliyor ya parayı ödeyin yahut bulaşık yıkayın.

Gerçi fatura ödenseydi de sık sık bahsetmemiz elzemdi; zira böyle hainliklerin yeniden vuku bulmaması için avazımız çıktığınca bağırmalı ve konu etmeliyiz, her zaman kapımızda hazır bekleyen bu potansiyeli unutturmamalıyız.

Bakın unutan gençlerimiz şu anda kapılarında el pençe divan duruyor, bizden olmaktan utanıyor ve bir şekilde onlardan olmaya çalışıyorlar, bu da geldi başımıza.

Onlara şunu hatırlatmalıyız: Zulmetmek, saldırmak, çalmak ve çıkmak bunların tabiatlarında var istediğiniz kadar onlara yaranmaya çalışın, sizlere zulmetmeye devam edecekler zira siz onlardan değilsiniz ve onlar iyi insanlara dönüşmeyecekler zira tabiatları bu.

Umarız geç olmadan agâh olurlar.

<p>Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın Filistinli genelkurmay başkanı ve yüksek

İsrail'in yakalayamadığı 'misafir' kod adlı Muhammed Deif kimdir?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Nisan 2024)

Filistinliler Gazze'nin kuzeyine dönüyor!

Ardahan'da nehir taştı, ova göle döndü