• $32,2011
  • €34,8939
  • 2417.11
  • 10792.5
15 Nisan 2024 Pazartesi

Asıl meselemiz

B.

Seçim telaşını ardımızda bıraktık madem, anlamsız gündemlerin bizi meşgul etmesine müsaade etmeden asıl meselelerimizle meşgul olmalıyız. Kaybedecek vaktimiz yok. Gazze'yi unutmadık, Filistin davası her zaman öncelikli davamız. Bunu seçim zamanı da ihmal etmiş değiliz. Velakin hatırımızdan çıkarmamamız gereken en önemli husus, Filistin'in ve daha nice mazlum halkın hakiki hamisi olan Türk milletinin hiçbir meselesinin mühmel bırakılmamasının en az Filistin davası kadar mühim olduğudur.

Bakmayın İran'ın İsrail ile çelik çomak oyununa. Yine ve yeniden İsrail'in muhtaç olduğu "vahşi Ortadoğu'da tehdit altında ülke" imajını Batı'da pekiştirmekten ve İsrail'in bir nefret objesine dönüşmesine mani olmayı amaçlamaktan gayrı hedefi yoktur.

Yaşanan politik, ekonomik, coğrafi kaynaklı bir savaş değildir. Yaşanan, köklerini saçma sapan bir kitapta bulan teolojik bir savaştır. Bizlere halen, rasyonel izahlarda bulunan, Gazze açıklarındaki doğalgazdan bahseden her kim varsa, bir zamanlar Amerika'nın petrol için Ortadoğu'ya geldiği yalanını söylemişti bize ve bizler de inanmıştık. Böylece ve daha insani bir zeminde anlamlandırmaya çalıştıkları cürümlerinin asıl mahiyetini görmemize ve müteyakkız olmamıza mani olmaktadırlar. Nasıl olsa Türkiye'de petrol yok. Bakmayın Fatih Erbakan'ın saçma sapan iddiasına. Sanki İsrail'in Türkiye'den jet yakıtı almaya ihtiyacı varmış gibi saçmalaması normaldir. Bence mümeyyiz bir siyasetçi değildir. Her neyse, geçelim bu bahsi. Bizleri "nasıl olsa uğruna işgal edilecek petrolümüz yok" dedirterek sarhoş eden bu yalan, Amerika'nın aslında İsrail için bölgede olduğunu görmemize mani oldu. Bunu görüp de dile getiren yegâne devlet başkanı da Saddam zalimi olunca hiç kimse ciddiye almadı.

Şimdi yine kavgamız aynıdır. Gazze'de gaz varmış, Akabe'ye kanal açılacakmış vb... Bütün bunlar hep İsrail'in asıl kaygısının insani hırslar olduğuna ikna olmamız için söylenen yalanlardır. Bir bakın bakalım şu tabloya, hiç insani bir şey görebiliyor musunuz? Burada insanları katleden alçak bir teoloji ve bu teolojinin mahsulü gayriinsani motivasyon vardır. Biz ve bizden olan niceleri de bu teolojinin hedefindeyiz.

Savaş 7 Ekim'de başlamadı, 1948'de de başlamadı, 1914'te de başlamadı, Theodor Herzl'la da başlamadı. Bu daha eski, daha köklü, daha anlamsız bir savaş. Ona göre hazırlıklı olmalı.

<p>Titra Teknoloji tarafından 2019 yılında yapımına başlanan  ALPİN insansız helikopterin araştırma

İHA helikopter göreve hazır

Kars'ta ceviz büyüklüğünde dolu yağdı!

Valilikten Ankara'ya uyarı: Sel, fırtına ve doluya dikkat

Dünyanın en güçlü hava kuvvetine sahip ülkeleri belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?