• $31,1233
  • €33,8459
  • 2032.61
  • 9362.25
21 Kasım 2022 Pazartesi

Argonun hikmeti

B.

Aslı Baykal'ın tweeti ilginç "Ben milli saftayım deyince AK Parti'ye geçiyor dediler, şecaat arz ederken merd-i kıbtî sirkatin söylediler"...

Cumhuriyet Halk Partisi'ni yeniden dirilten ve 15 sene genel başkanlığını yapan Deniz Baykal'ın kızını olmadık şeylerle itham ettiler. Kendilerince istemeden de olsa bir millilik tanımı yaptılar. Evet haklı olabilirler milli olmak gerçekten de cumhur ittifakı tarafında olmayı gerektiriyor. Buna mukabil kendi bulundukları siyasal pozisyonu ister istemez gayri milli bir yere konumlandırıyor olmaları, Türkiye'nin ulusal menfaatlerini de kendi karşılarına konumlandırmayı neticelendirdi.

İşte Pençe Kılıç Harekatı'nın Türkiye kamuoyunda çeşitli suretlerde aksi seda bulması bu sebeptendir. Bir zamanların siyasal karşıtlıkları yok artık. Bir başka karşıtlık ve yarılma kültürü cari.

Türkiye'nin gerçekleştirdiği bu operasyona karşı Türkiye kamuoyunda üretilen argümanların şüphesiz en saçma olanı haklılık argümanı. Failin PKK'lı değil de bir başka örgütle ilişkisi olduğundan yola çıkarak yorum yapan kimseler bunu bahane eden Türkiye'nin PYD'ye operasyon düzenlemesine karşı çıkıyor. Evvela failin PKK olduğuna dair şüphemiz yok. Bununla birlikte mevzii haklılık gözetmek gibi bir kaygımız da yok zira PYD'ye karşı uzunca bir süredir nasıl bir pozisyon takıldığımız ortada. Hiçbir bahaneye ihtiyaç duymadan da operasyon yapmamız zaten uzun süredir bekleniyordu.

Türkiye'yi mevzi haksızlık vehmi ile mahkum etmek resmin büyüğüne bakmayı beceremeyenler açısından oldukça başarılı bir siyasal manevra olarak görülebilir. Gelgelelim saçmalığın daniskasıdır. Türkiye en haklı olduğu davalarda usul hatasıyla itham edilerek sindirilebilecek bir ülke değildir. Neticede usul hatası dediğiniz Amerika'nın nükleer silah iddiaları da kusura bakmayın yanlış enformasyonmuş ama olsun bir diktatörü koltuğundan ettik diyerek temize çıkardığı bir şeydir.

Bu saçmalıklarla vakit kaybedecek, haklılığımızı inkâr edecek değiliz; zira hedef Türkiye'dir. Büyük resmi görüp de meselenin böyle olduğunu anlayamayacak kadar safdil olanlara da, resmi gördüğü halde içlerinde bastırdıkları nefret sebebiyle alenen Türkiye'ye düşmanlık edenlere de hesap verecek durumumuz yok.

Ben de bir zamanlar bunlar Erdoğan düşmanlığı sebebiyle Türkiye'ye düşmanlık ediyor zannediyordum, yanıldığımı fark edeli çok oldu. Bunlar Erdoğan olmasa da Türkiye'ye düşmanlık ediyorlar. Her kim olursa olsun bu devletin çıkarına bu milletin faydasına siyaset ortaya koyarsa bunların düşmanlıklarını celbedecek. Hiç şüphem yok. Doğrusu şereften de sayılmaz böyle ucuzların düşmanlığı; fakat düşmanlıklarını celbediş sebebi oldukça şereflidir.

Şu halde tekrar edelim: Türkiye bütün iç siyaset kavgalarının dışında bir büyük tehlikeyle karşı karşıya ve buna karşı olanca gücüyle savaşıyor. Çok şükür muzaffer de oluyor. Soluğunu ensemizde hissettiğimiz tehlike küçümsenecek cinsten değildir. Hal böyle olunca ufak haklılık haksızlık, usul hatası, doğruculuk oyunları bizim prim tanıyacağımız şeyler olmaktan çok uzak. Bir de muhatap olduklarımızın etiyle kemiğiyle Türkiye'den nefret eden; kimi kendi çıkarına kul, kimi kategorik olarak Türkiye'ye düşman melunlar olduğunu görünce hiçbirisine hiçbir şeyin hesabını vermek durumunda olmadığımız hakikati sabah ayazı gibi yüzümüze çarpıyor. Argonun hikmeti böyle zamanlarda ortaya çıkıyor. Türkiye şöyle yapıyormuş da böyle yapıyormuş diyenlere söylenecek tek bir söz var. Sana ne lan!

<p>Kaza, akşam saatlerinde Kazımdirik Mahallesi 169 Sokak Küçükpark mevkiinde meydana geldi. İddiaya

İzmir'de korkunç kaza! Motosiklet kaldırımda yürüyenlerin arasına daldı

Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı açıldı... 15 gün ücretsiz olacak

Elazığ Palu'da maden ocağında göçük meydana geldi! 4 işçinin göçük altında kaldığı bildirildi

Türkiye'nin yerli savaş uçağı! KAAN ''görünmez'' olacak!