• $32,7664
  • €35,1054
  • 2449.49
  • 10771.4
30 Mart 2023 Perşembe

15 Mayıs sabahı bekliyorum

B.

Kontrol edemedikleri bir hırsla bizleri tehdit eder oluşları, yapabilecekleri şeylerden bahsettikleri anlamına gelmiyor. Bu, derin bir iç çekiş, bir "ah ulan ah" deyiştir.

Bir daha yaşaması mümkün olmayan şehvet dolu gecelere duyduğu hasretle dudakları salyalanan mef'ullerin ihtirasıdır bu.

Onursuzların, iane düşkünlerinin hasretidir... "Ah bir gelse de bizi yeniden kucaklasa o ahlaksız, erdemsiz hazlar" diye inildeyen müptezellerin derinden gelen çığlığıdır.

"Bir acize denk gelsem de durumundan faydalansam" diyen leş kargasının iç çekişidir.

Hayatı boyunca alın teriyle hak edilmiş iki lokmayı kursağından geçirmemiş, aslanların artığına tamah eden çakalların aslanlara tân edişidir; "mal bulun bana" diye kriz geçiren düşkün müptelanın kinidir bu...

Midemiz artık kaldırmıyor bu insanlıktan fersah fersah uzaklaşmışlığı.

İnsanlık ile arasındaki mesafe kapanmayacak kadar açılmış câmid ruhluların feryadını dinleyip duruyoruz.

Kulun illallah haddi geldi, dayandı.

İmsak ile iftar arası oruca niyetleniyorsak, iftar ile imsak arasında da açıyoruz o orucu. İllallah deyince eyvallah dedirtene kadar yüklenmesini bilir meşrebimiz var.

Şeytanların bağlandığı Şehr-i Ramazan'da ipinden zincirinden boşalmış, imtihanımız olmaya ahdetmiş bir güruh var karşımızda; onursuz mu onursuz, haysiyetsiz mi haysiyetsiz bir güruh...

Biteviye tehdit ediyorlar bizi "15 Mayıs sabahı bize göstereceklermiş. Sonumuz geliyormuş. AKP bir gitsin, sürüm sürüm süründüreceklermiş. Bizi vatanımızdan kovacaklarmış"...

Bizim devr-i iktidarımızmış ya şimdi, ne olduğunu bilmediğimiz suçlar icat olunup yargılanacakmışız bu devir bitince.

Çok değil, hoşaf kaşığı bulaşığı kadar onurları, izzetleri, haysiyetleri olsa o çok müşteki oldukları devrimizde nasıl olup da sürüm sürüm sürünmediklerini, fütursuzca bu saçmalıkları yazdıklarını düşünür, azıcık utanır ve çenelerini kaparlardı. Gelgelelim kösele suratlıların fukarası olduğu şey yalnızca onur, şeref ve ahlak değil; kafaları da çalışmıyor.

Dinsizi donsuzu da var içlerinde, badem bıyıklı aymazı da var, hocasına en çok serfûrû edenleri CHP lütfu olarak belki meclise sokarlar partisinin bilmem neresi ilçe başkanı da var, Saadet Partisi holiganları da var...

"Kûnû maassâdıkıyn" emrini dinlememenin faturasını Sarumanlaşarak ödemişler, hiç haberleri yok. Tercih edilmiş bir amnezi bu.

Ormanlar kralı aslana saldırmaya yeltenen çakal sürüsündeki nâmuratların tenhadaki korkaklığı sinmiş üzerlerine. Sürü içinde pek cesurlar, FETÖ arkamızda, PKK yanımızda nasıl olsa diyorlar.

Desinler.

Kimi zaman takıyorum bunları kafaya, ekseriyetle ise umursamıyorum.

Ancak yanımdaki yöremdeki dostlara hakikaten sinirleniyorum.

Bunlara laf yetiştirmeye, doğru bildiklerini savunmaya çabalarken gördüğüm dostlarıma sinirleniyorum!

Kaidedir, insaf sahibi olmayanla hiçbir şey münazara edilmez!

Tükürün bu ahlaksızların nuru yitmiş suratlarına ve geçin çok rica ederim!

Hak namına tükürün!

Zira bunlar aymazlar, bunların izanı, insafı yok. Kimi Allahsız kitapsız, kimininse kini dini olmuş.

Bulunduğum noktadan yana zerre kadar tereddüt sahibi değilim. Tereddüdü olan edilgen olur. Bu kimi yamyam kimi bilmem ne bela sürüsüne karşı tezellül, Hz. Hakk'ın hukukunu haleldar etmektir.

Manen eziniz ve geçiniz! Tekebbürünüz sadaka hükmüne geçecektir inanın. Bunlar tevazudan anlamaz, insanlıktan anlamaz; azıcık tevazu gösterseniz tezellül zanneder, eziklik bilirler, bitleri kanlanıverir.

Taceddin, bütün bunları muhaliflere mi diyorsun?

Hayır efendim, bütün o onurlu, ahlaklı, namuslu, insaniyetten yana hisse sahibi siyasi muhaliflere hürmetimle, sabah akşam bizi 15 Mayıs sabahıyla tehdit eden, küfür- kafir salyalarıyla nan-ı azizimizi mülevves eden ite köpeğe söylüyorum.

15 Mayıs sabahı sizi daha da çıldırtacak, ruhunuzdaki ızdırabı derinleştirecek o netice açıklanınca her birinize tek tek, yek celsede bir şey diyeceğim. O zamana kadar bu bahiste tek kelime etmeyeceğim. En fazla söver, yüzünüze tükürürüm.

Fakat o 15 Mayıs sabahı taze yaralarınızın üzerine tuz atarken ben, iyi dinleyin. Mesajı gayet iyi anlayacak, almanız gerekeni alacaksınız.

Ne de olsa yaşınız müsait.

Bekliyorum.

<p>Yeni sezonu başlayan MasterChef Türkiye ile ekranda yer almaya devam eden Danilo Zanna; İstanbul'

Danilo Zanna: 'Danilo Kebabı'nı mutlaka deneyin'

A Milli Takım kampında Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç anlar!

BİM'de bu salı neler var? BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu

Turistlerin gözdesi... Bergama Akropolü'nün kuşları