• $12,8705
  • €14,5689
  • 738.317
  • 1808.79
24 Ocak 2013 Perşembe

Yeni Serena kazandı

En büyük sürpriz buydu. Rod Laver Arena'da Serena'nın elenmesiyle biz de olabilecek en büyük sürprize şahit olduk. Daha dün Masha'yla oynayacakları muhtemel olan finalden bu kez Rus raketin galibiyetle ayrılabileceğinden bahsederken; bugün Stephens'ın idolü olan Serena Williams'ı nasıl elediğini konuşuyorum.
19 yaşındaki Amerikalı, korta üzerinde bir baskı olmadan çıktığını söylemişti. Sonuçta bu tip karşılaşmalarda, hele bir de karşınızdaki isim Serena Williams ise maksimum yapacağınız şey, vargücünüzle mücadele etmektir. Nitekim Stephens da bunu yaptı. Ama altını çizmemiz gereken bir şey daha var ki o da genç raketin, Serena'nın servisleri konusunda şansının yaver gitmesi. 15 kez grand slam şampiyonunun ufak bir sakatlığı olmasa ve servisleri saatte 130-140km/h'ye kadar yavaşlamasa belki de bu galibiyeti alamazdı.
BURADA DUYGU YOK
Bütün tenisseverler, hatta Serena da kabul ediyor ki Stephens Amerika'nın geleceği ve yeni Serena'sı. Onun kadar domine ve güçlü geliyor. Şimdiki rakibiyse dünya 1 numarası Azarenka. Kazanabilir de farklı kaydebilir de. Orası ciddi bir muamma. Ama adını geniş bir kitleye daha duyurup, yıldızını biraz daha parlattığı muhakkak.
Gelelim erkeklere. Sürpriz var mı? Murray'in Chardy'yi rahatlıkla yeneceği de belliydi; Federer'in, biraz zorlanarak da olsa Tsonga'yı geçeceği de.
Federer zorlu kurasını, zorlanarak geride bırakırken; Murray ise rahat geldi yarı finale. Bakalım hangisi galip çıkacak. İçimden bir ses Federer'in küçük bir ihtimalle de olsa kazanacağını söylüyor. Genelde dediklerimin tersi çıkıyor bu durumlarda ama göreceğiz.
Djokovic-Ferrer'deyse, Sırp raketin finali Ferrer'e bırakmaya hiç de niyeti yok gibi. Burada duygu yok. Djokovic tenisinin o kadar zirvesinde ki, sakatlanmazsa geçilebilme imkanı yok...
<p>Erdoğan, faiz-kur manipülasyonlarıyla mücadeleden Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşen ilişk

Başkan Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon düşecek

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor