• $15,9763
  • €16,8025
  • 932.132
  • 2393.61
20 Ocak 2014 Pazartesi

Ne maç ama!

Malum, Serena'yı yenilirken görmek çok alışık olduğumuz bir durum değildir ve her zaman nasip olmaz. Fakat Ivanovic o kadar akıllı oynadı ve hem backhandlerinde hem forehandlarinde o kadar güzel açılar buldu ki; bir de inanilmaz returnlerini üstüne ekleyince galibiyet kaçınılmaz oldu. Gerçekten 2008 yılındaki Ana gibi, güçlü, inançlı ve dominanttı ve "Ben geri dönüyorum" dedi. Ama Sırp raketi bu kadar överken Serena'nın da en iyi gününde olmadığının altını kalın kalın çizmek lazım. Onun açısından birçok şeyin iyi gitmediği ve özellikle backhandinden çok çektiği bir sınav olduğu kesin. Takvim Grand Slam'i yapma hayalleri varken, bir an kendini hayallerinin arkasından bakarken buldu. Ama Williamslar'ın küçüğü muhtemelen daha da muhteşem bir dönüş yapacaktır.
Bu arada turda birçok kişinin korkulu rüyası olan Serena'yı turnuva dışına ittiği için herkes de Ana'ya müteşekkirdir muhtemelen, o da ayrı bir konu.
Şimdi sırada çeyrek finalde karşılaşacağı 19 yaşındaki Bouchard var. Sırp raketin genç tenisçiler arasında en çok konuşulan bu isim karşısında ne yapacağını görmemiz lazım. Mantıken Serena'yı eleyebilen birinin önünde kimsenin duramaması lazım belki ama tenis bu. Tamamen mental bir oyun. Yalnız şu var ki dünya bir numarası karşısında gösterdiği o inancını bundan sonra da sürdürürse o zaman hiçbir şey onu durduramayacak gibi görünüyor.
Geçelim Wawrinka'ya... Tommy Robredo'yu 3 sette geçerken çok çok zorlandı diyemeyiz. Djokovic de Fognini karşısında aynı şekilde. Wawrinka-Djokovic maçları hep üst düzey mücadeleye sahne olmuştur. Dilerim yine bir benzerini izleme fırsatını buluruz.

Ezgi Aşık soruyor, Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. <span style='font-size: 1.6rem;'>Eray Güç

isveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği…

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister