• $7,4167
  • €8,9818
  • 437.826
  • 1467
27 Ocak 2013 Pazar

Meydan Vika'ya kalınca...

Seyhan Şaşko
Seyhan Şaşko
YAZARIN SAYFASI

Na Li kolay lokma olmayacağını Sharapova maçında göstermişti. Çok inançlı ve dominant oynayıp, oyunun yönünü değiştirerek, iyi servis performansını da üstüne ekleyerek geçmişti o ana kadar sadece 9 oyun veren Masha'yı. O maçı kazanarak birçok kişiyi şaşırtmıştı ama hak etmişti o maçı.
Bir diğer yandan, hem dünya 1 numarası hem de son şampiyonsanız birçok yönden favorisinizdir zaten. Herkes sizden galibiyetler ve şampiyonluk bekler. Ama Vika, AusOpen 2013'te Serena ve Masha'nın üst düzey performansları arasında biraz kaybolmuş görüntüsündeydi. Hep diyorum ya hani kadınlar tenisi bu diye; Serena'yı Stephens; Maria'yı da Li Na eleyince meydan yine Azarenka'ya kalmış oldu.
İSTANBUL'DA OLSAYDI
Gelgelelim finalde de işler çok beklediğimiz gibi gitmedi. Kağıt üstü favorisi olarak görünen Belaruslu raket, ilk set kazandığı oyunları zar zor aldı ve ilk set hanesindeki üstünlük Çinli tenisçinin hanesine yazıldı. Azarenka eleniyor mu acaba diye düşünürken Li Na'nın kendini ikinci sette bir anda yerde bulması ve sakatlık geçirmesi; üzerine bir daha benzer bir talihsizlik yaşayıp bir de kafasını vurması; üstüne bir de hiçbir aksilik olmamış gibi havai fişek gösterilerinin maça ara vermesi momentumu tamamen Vika'ya geçirdi.
Böylece şampiyonluk da geriden gelip maçı alan Vika'nın oldu, yani geçen yılın şampiyonunun. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim. O havai fişek gösterileri yüzünden böylesine önemli bir final İstanbul'da bölünmüş olsaydı, organizasyon yerin kaç kat altına sokulurdu düşünemiyorum bile.
Neyse buna da iyimser yaklaşıp çuvaldız muamelesi yapalım bari...

<p><span>MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. HDP E

PKK'nın bir kolu gibi çalışan HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Yıldırım çarpmasının vücutta bıraktığı ilginç izler

Aizanoi Antik Kenti'nde ''Roma'nın sikke koleksiyonu'' bulundu