• $13,2362
  • €15,0335
  • 757.645
  • 1857.4
28 Ocak 2013 Pazartesi

İnsanüstü bir makine

Nole tarihini yazdı ve 3 kez üst üste Aus Open'ı kazanarak tarihe geçti. Aslında maçın başında Murray ilk seti alınca ve momentumu elinde tuttuğu hissiyatını bizlere iyice gösterince, sürpriz olacağını düşünmedik değil. Ama Sırp raketin özellikle ikinci setteki sinir harbini gördüğümde 'Tamam. Djokovic yine Djokovic'liğini yapıyor' dedim. Agresif hareketlerle panik yaşıyormuş ve yenilmekten korkuyormuş gibi bir tavır sergileyip rakibini rahatlatmak ve oyununu yavaşlatmaya çalışmaktı tek yaptığı. Konu yine her zaman olduğu gibi psikolojiye dönüyor yani...

KİMSE YAKLAŞAMIYOR
0-1 geriye düştükten sonra bir grand slam finalini 3-1 kazanmayı başarabilecek kişi ancak Djokovic seviyesinde insanüstü tenis oynayan biri olabilirdi, tarihte tabii ki örneklerini çok gördük.       
Nole'nin en iyi gününü geçirmediği de aşikardı tabii. Basit hatalarını ve ölümcül servislerini o kadar da etkili kullanamadığını düşünürsek ve karşısında en iyi 'return'cülerden Murray'yin olduğunu hesaba katarsak, servis oyunlarının da uzun süre kırılamamış olmasına şaşırmamamız lazım.
Bunu ilk olarak başaran taraf da Djokovic olunca, devamını da o getirdi ve Büyük Britanyalı Andy Murray'ye izin vermedi. İskoç raketin de hakkını vermemiz gerek elbet tabii ama yine de Nole uzun bir süre daha yanına kimseyi yaklaştırmayacak gibi. Hakkını fazlasıyla vermek lazım. Onun oyunlarını ve oyun kurgusunu izlemek her zaman keyif veriyor...
Bakalım yılın ikinci GS'i olan Roland Garros'a kadar neler değişecek? Zirve yarışındaki en önemli soruysa, Nadal ne kadar formda olacak?

<p> </p>

Ali Babacan casusluktan tutuklanan Metin Gürcan'ı nasıl savundu?

Harran Sarayı'nın 9 asırlık salonu gün yüzüne çıkarıldı

2. el dükkanından aldı servet sahibi oldu

Kolanın daha önce duymadığınız 8 farklı kullanım alanı