• $ 7,8187
  • € 9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
Reklamı Kapat

İnsanüstü bir makine

Nole tarihini yazdı ve 3 kez üst üste Aus Open'ı kazanarak tarihe geçti. Aslında maçın başında Murray ilk seti alınca ve momentumu elinde tuttuğu hissiyatını bizlere iyice gösterince, sürpriz olacağını düşünmedik değil. Ama Sırp raketin özellikle ikinci setteki sinir harbini gördüğümde 'Tamam. Djokovic yine Djokovic'liğini yapıyor' dedim. Agresif hareketlerle panik yaşıyormuş ve yenilmekten korkuyormuş gibi bir tavır sergileyip rakibini rahatlatmak ve oyununu yavaşlatmaya çalışmaktı tek yaptığı. Konu yine her zaman olduğu gibi psikolojiye dönüyor yani...

KİMSE YAKLAŞAMIYOR
0-1 geriye düştükten sonra bir grand slam finalini 3-1 kazanmayı başarabilecek kişi ancak Djokovic seviyesinde insanüstü tenis oynayan biri olabilirdi, tarihte tabii ki örneklerini çok gördük.       
Nole'nin en iyi gününü geçirmediği de aşikardı tabii. Basit hatalarını ve ölümcül servislerini o kadar da etkili kullanamadığını düşünürsek ve karşısında en iyi 'return'cülerden Murray'yin olduğunu hesaba katarsak, servis oyunlarının da uzun süre kırılamamış olmasına şaşırmamamız lazım.
Bunu ilk olarak başaran taraf da Djokovic olunca, devamını da o getirdi ve Büyük Britanyalı Andy Murray'ye izin vermedi. İskoç raketin de hakkını vermemiz gerek elbet tabii ama yine de Nole uzun bir süre daha yanına kimseyi yaklaştırmayacak gibi. Hakkını fazlasıyla vermek lazım. Onun oyunlarını ve oyun kurgusunu izlemek her zaman keyif veriyor...
Bakalım yılın ikinci GS'i olan Roland Garros'a kadar neler değişecek? Zirve yarışındaki en önemli soruysa, Nadal ne kadar formda olacak?

Seyhan Şaşko Diğer Yazıları

Kusursuz makine

23.01.2013

3 saatte nakavt

18.01.2013

Korkutucu Nole!

17.01.2013

Serena geçilmez

16.01.2013

Yerli aşıda son durum ne?

Yerli aşıda son durum ne?

Düzce'de yaralı bulunan şahin tedavi altına alındı

Düzce'de yaralı bulunan şahin tedavi altına alındı

Ağrı'da iki mevsim bir arada yaşanıyor

Ağrı'da iki mevsim bir arada yaşanıyor

Balın bilinmeyen faydaları! Sabah akşam mutlaka bu şekilde tüketi

Balın bilinmeyen faydaları! Sabah akşam mutlaka bu şekilde tüketin