• $15,9756
  • €16,8082
  • 931.539
  • 2393.61
16 Ocak 2014 Perşembe

Berdych’ten kötü tercih

Dünkü yazımı Amerikalı Bethanie Mattek-Sands’in tenise yakışmayan kötü kıyafet tercihiyle noktalamıştım, bugün de açılışı sevgili Tomas Berdych’in bir o kadar kötü olan kıyafet tercihiyle açmak istedim. Tabii ki kıyafetler kişisel tercihlerdir ama bu kadar göze batınca değinmeden edemedim. Bir an sanki raketi bırakıp futbol topunu çıkaracakmış düşüncesini oluşturdu kafalarda. Dilerim bir örneğini daha görmeyiz.
3. günün güzel maçlarından biri şüphesiz Stanislas Wawrinka-Alejandro Falla karşılaşmasıydı. Kolombiyalı raket her ne kadar Wawrinka karşısında iyi bir direniş ve kaliteli ralliler sergilemiş olsa da yalnızca bir set alabildi ve bir sürprize imza atamadı.
Gündüz seansında yani buharlaştırıcı sıcakta oynanan maçlarda uzun rallilerden çok haliyle kısa ve hemen puan almaya yönelik oyunlar izliyoruz. Onlardan biri de Djokovic-Mayer karşılaşmasıydı. İyi servis performansı ortaya koyduğu bu maçta Nole, ikinci set biraz zorlansa da oyunu domine eden ve rahatlıkla tur atlayan taraf oldu.
Serena Williams ve Li Na da sürprize yer vermeden yollarına devam ettiler ama Sabine Lisicki, Niculescu’ya ‘dur’ diyemedi ve turnuvaya ikinci turda veda edip bizleri şaşırttı.
Sonuçlanan maçlarda kadınlarda izlenebilecek en iyi 3. tur eşleşmesi olarak karşımıza Ana Ivanovic-Stosur maçı çıkıyor. Daha önce Avustralya’da final gören Sırp raket kendini daha da geliştirmiş ve güçlendirmiş görüntüsünde. Bakalım Stosur mü yola devam edecek yoksa Ana mı?
Herkesin beklentisinin büyük olduğu Jerzy Janowicz bir kez daha geriden gelerek kazanmayı bildi. İlk tur maçında rakibi karşısında setlerde 2-0 geriye düşmesine rağmen maçı kazanmayı bilmişti. İkinci turda da Andujar karşısında geriden gelip adını bir üst tura yazdırdı. 4. günde Fedex, Vika, Rafa, Caro, Masha ve Tsonga kortta olacak. Bakalım her şey beklendiği gibi mi gidecek?

<p>Sadakatsiz dizisi Doctor Foster dizisinden uyarlanmış ve özellikle ilk sezonu ile ekrana damgasın

Sadakatsiz'de finale giderken 3 muhtemel senaryo

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister