• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
19 Ocak 2013 Cumartesi

AcımasızSHARAPOVA

3. tura kadar oyun vermeden gelen Masha, Venus karşısında da oyunu domine ederek adını bir üst tura yazdırdı. Flipkens de Sharapova'ya karşı koyamaz
Sharapova üçüncü tura oyun vermeden gelirken, Venus Williams'la eşleştiğinde zihinlerde 'kazandırmadığı oyunların acısı çıkar' düşüncesini oluşturmuştu ama hiç de beklenilen düzeyde bir maç olmadı. Masha oyunu domine ederek Williams'ların büyüğüne yalnızca 3 oyun verdi. Dördüncü tur rakibi Flipkens'ta da hiç zorlanmayacak gibi.
Gönlümün favorisi Ana Ivanovic'in ise Jankovic ile oynadığı derbiden galip ayrılmasını beklemiyordum. Sırp raket 2008'deki halini 4 yıldır aratıyordu ve bir türlü eski ivmesini yakalayamıyordu.
GERÇEK SINAV
Ama sanki bu kez şeytanın bacağını kıracak gibi. Nigel Sears etkisi daha çok çıkmaya başlamış gibi. Gerçi 4. turda Radwanska ile karşılaşacağını düşünürsek işi hiç de kolay degil dünya 13 numarasının ama kondisyonu konusunda belirleyici rol oynayan da o maç olacak. Ana'nın gerçek sınavı bu maç olacak.      
En ilginci Federer-Tomic maçı olacak yine. Tomic'in beyanlarını her ne kadar bu düzeyde spor yapan bir rakete yakıştıramasam da, kortta Fedex'ten alacağı hızlı cevabı düşündüğümde iyi ki yapmış o açıklamayı diyorum. Bu maçın Tomic'in kariyeri açısından çok anlamlı olması kaçınılmaz. Zira kendisi Federer'in 3. turu göreceğine bile inanmazken, muhtemelen onun tarafından elenecek.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor