• $7,33
  • €8,8037
  • 405.825
  • 1525.48
21 Nisan 2011 Perşembe

Yaşasın e-insanlık

'Paylaşmak' deyince sosyal medyadan başka şey gelmiyor artık aklımıza. 'Friends' listemiz dışında komşumuz yok. Hoşumuza gideni like'lıyoruz. Merak ettiğimizi poke'luyoruz. Canımızı sıkanı block'luyoruz. Milli hislerimiz depreştiğinde bayrağımızı 'profil resmi' yapıyoruz. Damarımıza basıldığında '1 saat içinde 1 milyon X bulabilirim' tıkla, paylaş, beğen sayfalarına hücum ediyoruz. Hıncımızı, tepkimizi, sevgimizi sözlüklerden, tweet'lerden, forum sitelerinden ilan ediyoruz. İlişki durumumuzu facebook'tan güncelliyoruz. Hiç olmadığımız kadar duyarlıyız üstelik. Birine kan aranıyor diyelim, tüm listeye forward'lıyoruz. Evrensel iletişime inanıyoruz sonracığıma... Dileklerimiz gerçek olsun diye 7 gün içinde 7 kişiye neler neler send'liyor, 'secret' yapıyoruz. Gönlümüzden kopan SMS'lerle sosyal sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Dünya üstünde yazılmış en güzel şarkıları, en cızırtılı plakları, en anlamlı sözleri, en komik görüntüleri, en yaralayıcı hikayeleri, en dokunaklı şiirleri profil'imize ekleye ekleye helak oluyoruz. Hem dünyayı hem de kendimizi kurtarmak için çok ama çok enerji harcıyoruz. Tüm bunları popoyu milim oynatmadan yapabilmek öyle az buz değil büyük marifet tabii.
Onun içindir ki, kan revan içindeki Bedri Baykam'ı sokak ortasında bırakarak arabasına binip kaçan adamı lanetlemeyin bu kadar. Şahit olduğu cinneti protesto etmek için gazetecilere toplu e-mail atmaya koşturmadığı ne malum (!) Yaşasın e-insanlık. Tıkla paylaş.

Bikini sezonu ve aşkın bedeni
'Yaz' deyince pek banal duruyor artık malum. Güneşin bile iş bıraktığı, kasım kılığında nisanlar bizim kısmetimiz. Babaannelerimiz gibi denize düşen karpuz kabuğundan değil selülit kremi kampanyalarından idrak edebiliyoruz ancak bikini sezonunun kapıda olduğunu. Ha bir de peş peşe çıkan yaz şarkısı adaylarından... 'Aşklarım Büyük Beden' diyen Murat Boz'dan sonra şimdi de Hadise, 'Aşk Kaç Beden Giyer?' diye soruyor misal.
Her iki kadından birinin kibrit kutusu büyüklüğünde peynirlerle yaşam savaşı verdiği şu zorlu diyet günlerinde motivasyon olacaktır kuşkusuz bu mezuralı şarkılar. Hazır giyimden esinlenen bu yeni nesil 'aşk' özdeşliği ise; beden ölçülerimiz büyüdükçe payımıza düşen aşkların da bikiniler gibi küçülüp bir avuç kaldığının sazlı-sözlü göstergesi olabilir tabii. Kısmet!

Home Tweet
Home: Abi pot kırdım. Organik pazarda poşet istedim, kendimi çok kötü hissediyorum. Hay dilim kopaydı - twitter.com/zoban

<h3>ÇALIŞANLAR İSTİFA METNİ YAZARKEN DİKKAT!</h3><p>'Kısa Çalışma Ödeneği'nin biteceğinin açıklanmas

Kısa çalışma sonrası çalışanlar nelere dikkat etmeli?

Eski telefonunuzu sakın atmayın! İçinden çıkan parçayla bakın ne yaptı

Çorum'da 7 bin 291 litre sahte içki ele geçirildi

İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı